У харківському Екопарку після реабілітації випустили на волю червонокнижного орлана-білохвостаЧервонокнижного орлана-білохвоста випустили на волю в районі озера Лиман Чугуївського району Харківщини після реабілітації в харківському Екопарку.

Ця природоохоронна акція проходила спільно з орнітологами Національного природного парку "Гомільшанські ліси" та була частиною програми Всесвітнього відкритого фонду реабілітації та реінтродукції тварин (WOFARR) "Збережемо природу України".

За словами начальника відділу науки та моніторингу НПП "Гомільшанські ліси" Станіслава Вітера, червонокнижний орлан-білохвост 2 місяці проходив реабілітацію в Екопарку. Оскільки птиця була дорослою і жила в дикій природі до того, як потрапити на реабілітацію, спеціалісти вирішили повернути її на волю, в найбільш сприятливе для неї місце - район озера Лиман.

"Тут формується своєрідний клуб знайомств великих хижих птахів. Вони злітаються сюди з різних регіонів і можуть утворювати пари. Можливо і наш орлан знайде собі пару", - каже Станіслав Вітер.

"Ми займаємося цим вже більше 10 років. За цей час ми повернули у дику природу велику кількість червонокнижних тварин та птахів: це і орлани, і пелікани, і сичі. Небайдужі люди привозять нам тварин практично з усієї України, тварин, що потрапили у біду: в капкани, у дроти, під машини. Ми їх намагаємося виходити, вилікувати, окільцювати, вивчити, і відпускаємо в природу. Тих, кого можна випустити. А ті, хто вже не зможе жити у дикій природі, залишаються в нас на довічному утриманні", - розповідає засновник Екопарку Олександр Фельдман.

"Я вважаю, що будь-яка тварина, що потрапила у біду, була врятована людиною і повернена у дику природу - це крок до цивілізації. В Європі це поставлено на високий рівень, ми повинні цьому навчатися і реалізовувати у нас", - підкреслює Фельдман.
Добавлено: 4-10-2021, 09:56
250

Похожие публикации


Наверх