Розроблено напилювані сонячні батареїЗвичайні сонячні елементи досить дорогі. Тонкі світлоулавлюючі шари структуруються, наприклад, за допомогою лазера, або витонченим механічним способом, або за допомогою парофазного осадження, коли фотоелектрична плівка накладається на поверхню при дуже високих температурах, а часто ще й у вакуумі.

Вчений-хімік Брайан Коргель і його колеги з Техаського університету в Остіні (США) розробили «Світлозбиральні чорнила», що містять нанокристали мідно-індіевих діселенід CuInSe2.Їх можна розпорошити з аерографа майже на будь-яку поверхню при кімнатній температурі.Легко здогадатися, що у використанні розпилюючіх фотоелектричних матеріалів особливо зацікавлені військові. Вони потрібні людям у хакі, наприклад, для створення наметів, які зможуть забезпечити себе електроенергією. Технологія також робить можливим масове виробництво сонячних батарей у вигляді рулонів для повсякденного застосування на стіні будинку, даху автомобіля, одязі, дамській сумочці, навіть на пляжному рушнику.Закінчився заряд улюбленого плеєра - просто застроми його в рушник!Над створенням гнучких сонячних батарей працюють і інші вчені, зокрема Гаррі Атуотер з Каліфорнійського технологічного інституту (США).

За його словами, фотоелектричні рідини стануть життєздатними з комерційної точки зору тільки в тому випадку, якщо зможуть перетворити в електрику хоча б 7% «вбраної» сонячної енергії.

Г-н Коргель визнає, що цього рубежу його команда поки не досягла. «Кращий показник, отриманий у ході лабораторних дослідів, - всього 3%, - говорить він. Для того щоб вичавити більше електроенергії, ми зараз працюємо над усуненням нерівномірностей при розпилюванні слоїв нанокристалів ». Більш того, остинські дослідники вже знають, що робити далі: збирати напилені елементи один над одним. Нібито в цьому випадку ККД підвищується до 4,5%.
сонячні елементи, світлоулавлюючі шари, сонячні, батареї, технології, новинки
Добавлено: 24-03-2021, 12:39
129

Похожие публикации


Наверх