Чиновники почнуть контролювати покупки українцівДержавна служба України з лікарських засобів (Держлікслужба) України має намір до 2017 року підключити всі аптеки та лікувальні установи до автоматизованої системи відстеження обігу лікарських засобів, повідомив голова відомства Олексій Соловйов під час публічної апробації запуску системи. Він зазначив, що впровадження системи в Україні відбувається паралельно з впровадженням такої системи в країнах ЄС.

При цьому в Україні вона впроваджується з урахуванням досвіду і помилок, які були виявлені в країнах ЄС. «У нас не буде помилок, які були в ході апробації системи в ЄС», - сказав він. За словами Соловйова, інформація про лікарські засоби буде зберігатися в цій системі до закінчення терміну реалізації плюс один рік. Інформація про кожну вироблену упаковку лікарського засобу буде передаватися в систему виробникам, дистриб'юторам, а також аптечним та лікувально-профілактичним закладам. При цьому статус кожної конкретної упаковки препарату буде змінюватися в міру просування препарату від виробника до кінцевого споживача. У 2013 році планується завершити тестову апробацію системи.

До кінця 2014 року планується підключити до системи всіх виробників і оптові дистриб'юторські компанії. Учасниками тестової апробації стали виробники лікарських засобів: ПрАТ «Дарниця» (Україна) і Нобель Фарма (Туреччина), дистриб'юторська компанія ПрАТ «Альба Україна», а також мережа аптек КП «Фармація» (Київ).
Україна, лікарські засоби, Держлікслужба, перевірка, аптеки
Добавлено: 24-03-2021, 12:39
42

Похожие публикации


Наверх