Туманність Оріона містить «інгредієнти життя»Результати аналізу спектра туманності М42 (інша назва NGC 1976) у сузір'ї Оріона, розташованої в 1,3 тисячі світлових років від Землі, показали, що вона містить багато хімічних сполук, необхідних для виникнення життя, говориться в повідомленні на сайті Європейського космічного агентства.

Інфрачервоний спектрометр високої роздільної здатності HIFI, один з інструментів європейського космічного телескопа «Гершель» (Herschel), дозволив астрономам одержати детальний спектр туманності. У ньому були знайдені сліди безлічі органічних молекул, зокрема, метилового спирту, синильної кислоти, діоксиду сірки, диметилового ефіру, формальдегіду, сірководню, чадного газу. Вчені відзначають, що це перші дані про хімічний склад регіонів, де йдуть активні процеси утворення зірок і планет. Очікується, що нові дані дозволять вченим отримати свідчення присутності інших органічних речовин в цій туманності.

Телескоп «скупчення», названий на честь британського астронома Вільяма Гершеля, був запущений на орбіту 14 травня 2009 року. Це найбільший і найпотужніший інфрачервоний телескоп, який коли-небудь відправляли в космос. Діаметр його дзеркала становить 3,5 метри, що дозволить йому виміряти довгохвильову радіацію, що випливала з найбільш холодних і далеких об'єктів Всесвіту. Информация Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Сузір'я Оріон, Оріон, М42, NGC 1976, Космос
Добавлено: 24-03-2021, 12:33
131

Похожие публикации


Наверх