Любить і професію, і учнівПрофесія вчителя здавна вважається почесною. Та в наш час, на превеликий жаль, її престижність дещо зменшується. Не дивлячись на це, все-таки є молоді люди, які вважають професію вчителя своїм покликанням. Напередодні Дня працівників освіти хотілося б розповісти про Тетяну Миколаївну Глазкову. Народилася Тетяна Миколаївна в місті Богодухові, навчалася в Богодухівській СШ№3, згодом у Сумському педагогічному університеті ім. А. С. Макаренка.

Любов до вчительської професії виникла у Тані ще в шкільні роки, коли спостерігала за роботою мами, Н. І. Глазкової, вчителя початкових класів Семеноярської школи: перевіркою зошитів, веденням класного журналу, проведенням виховних заходів у школі, де працює мама. Тож довелося познайомитися з майбутньою професією, як говорять , «тет –а- тет». Кумиром для дівчини в шкільні роки, як і напевно у багатьох дівчаток, була перша вчителька, для Тетяни це - К.В.Діхтяренко. Уроки цього педагога для дівчинки були надзвичайно цікавими. Вона згадує, що переймала від вчительки все, що могла ще у тому маленькому віці. Дотепер дивується вмінню вчителя, не підвищуючи голос, так донести матеріал, що при підготовці домашніх завдань соромно було щось не виконати чи не вивчити. Та і сама Катерина Василівна характеризує Тетяну як старанну ученицю та цілеспрямовану людину, яка поставила собі за мету - стати педагогом і досягла її. Про любов до обраної професії говорить і її педагогічне кредо, яке висловила словами стародавньої мудрості «Учень – це не посудина, яку потрібно заповнити; учень – факел, який треба запалити!».

Зараз Т.М.Глазкова працює вчителем початкових класів у Братеницькій ЗОШ I-III ступенів. Відповідальна, добросовісна,наполеглива, вимоглива до себе і вихованців, дуже любить професію і своїх учнів, присвячує багато часу самоосвіті, щоб зробити навчання цікавим для дітей. Напевне, саме тому її кандидатура була двічі представлена на районний конкурс «Вчитель року», де Т.М. Глазкова отримувала призові місця (або почесне 3 місце). Обрано її цього року і керівником районного методичного об’єднання вчителів 4 класів, вона є керівником методичного об’єднання вчителів початкових класів у своєму закладі. Без любові до дітей не можна стати справжнім педагогом. Тетяна Миколаївна дуже любить дітей, і вони це відчувають, бо при підготовці до вищезгаданого конкурсу довелося проводити заняття із зовсім не знайомими дітьми, та це не завадило молодому педагогу швидко знайти контакт з дітьми, а це говорить багато про що. Адже діти, як ніхто, гостро відчувають нещирість.

Вдома багато вільного часу Т.М. Глазкова приділяє своїм улюбленим племінницям - Софійці та Ангелінці, старшій допомагала підготуватись до школи. А ще вона дуже любить квіти, яких у неї дуже багато. Улюблене кулінарне заняття - випікання тістечок. Ось така вона Тетяна Миколаївна Глазкова. Напередодні Дня працівників освіти побажаємо Тетяні Миколаївні і в подальшому натхнення, енергії, невичерпної любові до дітей та обраної професії. Сподіваємось до наших побажань приєднаються батьки учнів, які завжди є помічниками у навчальному процесі та учні. Маємо надію, що завдяки читачам продовжимо знайомство ще не з однією молодою людиною, що обрала цю нелегку для нашого часу професію - «вчитель».
Добавлено: 24-03-2021, 12:39
8

Похожие публикации


Наверх