Диверсія на арсеналі: Суд повернув на посаду офіцера, який відповідав за боєприпаси на підірваному сховищі в БалакліїУ Харківській області поновили на посаді підполковника, який відповідав за зберігання боєприпасів на підірваному складі у Балаклії.

Про це йдеться в постанові Верховного Суду України.

Суд розглянув касаційну скаргу Генштабу Збройних Сил України і Міністерства оборони України на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 1 березня 2018 року та постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 24 вересня 2018 року за позовом військовослужбовця про скасування наказів та поновлення на посаді.

Згідно до матеріалів справи, у липні 2017 року позивач звернувся до суду з позовом до міністра оборони Степана Полторака і Генштабу з вимогою скасувати наказ про притягнення до дисциплінарної відповідальності посадових осіб військовій частині А 1352 (місто Балаклія), де сталися вибухи на складах боєприпасів, скасувати наказ про звільнення, поновити позивача на посаді начальника зберігання 65 арсеналу (1 розряду) Озброєння Збройних сил України, стягнути з відповідача невиплачений середній заробіток.

Позивач – колишній військовослужбовець, який із 2010 року був начальником зберігання військової частини А 1352 (місто Балаклія). Після вибухів на складах 3 червня 2017 року позивачу повідомили про притягнення його до дисциплінарної відповідальності – звільнення з військової служби за службовою невідповідністю.
 
Харківський окружний адміністративний суд 1 березня 2018 року позов військового задовольнив і скасував накази Міноборони в частині притягнення підполковника до дисциплінарної відповідальності у вигляді звільнення з військової служби за службовою невідповідністю. Крім цього, суд поновив на посади начальника зберігання арсеналу і стягнув невиплачений заробіток.
 
Не погоджуючись з таким судовим рішенням, Генеральний штаб ЗСУ і Міністерство оборони України подали апеляційні скарги, в яких просили скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволені позову.
 
Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 24 вересня 2018 року апеляційні скарги Генерального штабу Збройних Сил України та Міністерства оборони України залишено без задоволення, а рішення Харківського окружного адміністративного суду від 1 березня 2018 року залишено без змін.
 
Генеральний штаб ЗСУ в листопаді 2018 року звернувся до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду з касаційною скаргою на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 1 березня 2018 та постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 24 вересня 2018 року.
 
У касаційній скарзі Генеральний штаб ЗСУ, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просив скасувати попередні рішення у цій справі.
 
В обґрунтування поданої касаційної скарги Міністерство оборони України зазначило, що безвідповідальне ставлення начальника зберігання арсеналу до службових обов'язків спричинило загрозу життю та здоров'ю населення. Внаслідок вибухів постраждали цивільні особи, завдано істотну майнову шкоду та виникли інші тяжкі наслідки.
 
Вивчивши матеріали справи, суд постановив касаційні скарги Генерального штабу Збройних Сил України і Міністерства оборони України задовольнити частково. Касаційний суд скасував тільки рішення про стягнення на користь позивача грошового забезпечення за час вимушеного прогулу і направив справу у цій частині на повторний розгляд у суді першої інстанції.
 
У іншій частині рішення Харківського окружного адміністративного суду від 1 березня 2018 року та постанова Харківського апеляційного адміністративного суду від 24 вересня 2018 року залишилися без змін. Підполковник поновлений на посаді начальника зберігання Балаклійського арсеналу.
Добавлено: 25-05-2021, 16:25
460

Похожие публикации


Наверх