Щедрували, добра і щастя бажали
Через тиждень по Різдві, 13 січня за новим стилем, відзначають українці Новий рік - Щедрий вечір (свято преподобної Меланії або Меланки). Вважалося, що Меланка-Вода приходить на Щедрий вечір разом із Василем-Місяцем сповістити господарів про наступні торжества та справити гостини.

У цей день, за традицією, хлопці й дівчата знову ходили від хати до хати, щедруючи - бажаючи господарям щедрого вечора, доброго здоров’я та добробуту у новому році. Щедрування супроводжувалось магічними діями, музикою, танцями, пантомімою, обрядовими іграми з масками. Величальних обрядових новорічних пісень — щедрівок - співали окремо господарю, господині, хлопцю, дівчині, усій родині. Були щедрівки дитячі, жартівливі, пародійні. Щедрували також групами: «Меланка», «Василь» та «Ряджені». А до нас, «маяківців», у цей день завітали діти старшої групи дитячого садка №7 «Теремок» зі своїми вихователями – О.М. Вохмінцевою, Г.А. Котолуп, завідуючою Н.В. Назаренко та музкерівником Г.Г. Яковенко.

Малеча настільки уміло щедрувала, співала новорічні пісні! У своїх виступах-привітаннях бажали і здоров’я, і достатку та всіляких гараздів… Як годиться, за щирі вітання діти отримали подарунки. Добре, що в наш час традиції не забуваються, а навпаки відроджуються. І велика вдячність працівникам і дошкільних навчальних закладів, і районного будинку культури за те, що навчають таким обрядам дітей.

 Вже стало традицією для театрального колективу «Джерело» РБК вітати з Новорічними та Різдвяними святами жителів міста. От і 13 січня учасники цього колективу під керівництвом Л.І.Нечитайло, у святковому вбранні, поздоровили зі святом Меланки керівників району, міста, працівників державних установ, підприємств та організацій Богодухова, жителів міста та району. Завітали самодіяльні артисти і до голови Богодухівської районної ради Д. К. Тризни.
Добавлено: 24-03-2021, 12:40
10

Похожие публикации


Наверх