У США зважують можливість ударів по ІрануЕкспертне співтовариство США обговорює можливий військовий сценарій, який передбачає нанесення ударів по ядерних об'єктах Ірану у зв'язку з нагнітанням конфлікту навколо ядерних амбіцій Тегерана. Тема стала «гарячою» після нової більш жорсткої доповіді МАГАТЕ і озвученого Тегераном наміру побудувати два нових заводи по збагаченню урану.

Начальник Об'єднаного комітету штабів США Майкл Муллен в зв'язку з цим заявив в понеділок на прес-конференції, що військове втручання не зможе вирішити ядерну проблему Ірану. Така точка зору домінує і в експертному співтоваристві. «США можуть піддатися спокусі запобігти появи (іранської ядерної бомби), але навіть успішні військові авіаудари по іранських ядерних об'єктах затримають іранські програми лише на кілька років, очевидно посиливши ядерні устремління Тегерана», - йдеться в анонсі, розісланому в понеділок журналом Foreign Affairs. Автори статті Джеймс Ліндсі і Рей Тейкі думають, що таке військове втручання призведе до катастрофічного сценарію.

Вашингтону слід діяти мудро, не підриваючи довіри, граючи на слабкості Ірану, який претендує на регіональну гегемонію. Як не парадоксально, але ядерний Іран може бути негативно сприйнятий його найближчим оточенням, вважають експерти. «Дипломати, військові та аналітики кажуть - навіть" успішні "авіаудари по іранських ядерних об'єктах затримають його програми на два-чотири роки, але заплатити за це доведеться величезну, непередбачену ціну», - пише веб-сайт Huffington Post. Сценарій одного з підрозділів Брукінгского інституту, який обговорює в ЗМІ, припускає, що Тегеран завдасть удари у відповідь по Ізраїлю у разі військової агресії, і ситуація зі світовою безпекою вийде з-під контролю. Американські впливові експерти вважають програшною і загрозливою величезними втратами спробу силового вирішення конфлікту. Информация Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
США, Іран, конфлікт, близький схід, війна
Добавлено: 24-03-2021, 12:34
133

Похожие публикации


Наверх