Nokia закриває останню фабрику в ФінляндіїNokia, яка в II кварталі отримала чистий збиток у розмірі 1,4 мільярда євро, підтвердила інформацію про плани закрити свій останній завод у Фінляндії. Фабрика, що знаходиться в місті Сало на півдні країни, зупинить роботу у вересні цього року. Буде звільнено 780 осіб, зайнятих на виробництві мобільних телефонів, повідомляє Yle. Закриття заводу в Сало є частиною заходів по реструктуризації, про які Nokia оголосила в червні. Всього до кінця 2013 року компанія має намір позбавитися від 3 тисяч 700 співробітників у Фінляндії, а по всьому світу скоротити 10 000 робочих місць. Також будуть закриті фабрики в Німеччині та Канаді.

За підсумками II кварталу чистий збиток Nokia виріс до 1,41 млрд євро, а виручка впала на 19% - до 7,54 млрд євро. Продажі смартфонів впали на 39% - до 10 млн. штук. Раніше цього місяця компанія здешевила свою нову модель - Lumia 900, на яку покладала великі надії в США, - удвічі: з 99 до 49 доларів. За неофіційними даними, великі збитки також змусили колись найбільшого виробника мобільників призупинити подальшу розробку операційної системи Meltemi, яка могла б позмагатися з Google Android. Крім масових звільнень, в тому числі серед топ-менеджменту, Nokia має намір змінити маркетингову стратегію і відмовитися від непрофільних активів. Минулого місяця фінська компанія підтвердила давні чутки про продаж бренду Vertu приватної акціонерної групи EQT VI.

Очікується, що операція буде закрита в другій половині 2012-го. На реструктуризацію і спроби повернутися до прибутковості Nokia витратить близько мільярда євро до кінця року. Інвестиції в тому числі будуть спрямовані на просування платформ для недорогих мобільних телефонів - Series 40 і Series 30.
Nokia, Фінляндія, Нокія, закривається, збиток
Добавлено: 24-03-2021, 12:29
122

Похожие публикации


Наверх