У Сирії піддався атаці кортеж місії ООН: десять автомобілів знищеноНапередодні в Сирії було скоєно збройний напад на кортеж глави місії ООН за спостереженням у Сирії (МООННС) генерала Бабакар Гайя. Із заявою про це сьогодні виступив генеральний секретар організації Пан Гі Мун. "Вчора конвой генерала Гайя піддався озброєному нападу", - констатував він в ході прес-конференції в штаб-квартирі міжнародної організації. 

Він додав, що, незважаючи на те, що під час атаки було знищено більше десяти броньованих автомобілів, ніхто не постраждав. Прийняте недавно рішення про скорочення чисельності спостерігачів на половину не припинило роботу МООННС, яка продовжує здійснювати "адресні виїзди" в ті райони, де поки ще можна працювати. Як раз під час однієї з таких поїздок генерал Бабакар Гай став мішенню бойовиків, причому двічі. Поки генсек ООН не уточнив, в якій саме частині Сирії були здійснені напади, але, за непідтвердженими даними, вчора спостерігачі направлялися в Алеппо, де в останні дли йшли запеклі бої. 20 липня було прийнято рішення продовжити мандат МООННС на 30 днів, протягом яких подальша доля місії визначиться в залежності від того, наскільки успішно сирійський уряд і опозиція зможуть виконати взяті зобов'язання щодо скорочення рівня насильства в країні.

Останнім часом події розвиваються самим несприятливим чином - за словами генсека ООН, "ситуація стає все гірше і гірше". Генерал Бабакар Гай прибув до Дамаску тільки минулого тижня для того, щоб змінити на посту главу МООННС Роберта Муда. Протистояння уряду Сирії і опозиції триває з березня 2011 року. З тих пір, за даними ООН, в країні загинули більше 16 000 чоловік, більшу частину з яких складають мирні жителі.
Сирія, ООН, Місія ООН, Атака, автомобілі знищено
Добавлено: 24-03-2021, 12:29
111

Похожие публикации


Наверх