Спійманий останній фігурант шпигунського скандалу з росіянамиПоліція Кіпру затримала за запитом з США Крістофера Роберта Метсоса, якого підозрюють у шпигунстві на користь Росії. Метсос є одним з 11 фігурантів справи про шпигунство. 54-річний чоловік був затриманий вранці у вівторок, 29 червня, в аеропорту міста Ларнака. Метсос планував відлетіти з Кіпру до Будапешта. В даний час він відпущений під заставу в розмірі 20 тисяч доларів. Питання його екстрадиції до США буде розглянуто в суді протягом 30 днів.

Представник поліції Ларнаки Міхаліс Катсунотос розповів, що Метсос розшукується в США за підозрою в шпигунстві і відмиванні грошей. За даними AFP, Метсос є громадянином Канади, однак при собі у нього був знайдений і американський паспорт. Про затримання в різних містах США решти десятьох підозрюваних у незаконних зв'язках з іноземною державою стало відомо 28 червня. Того ж дня відбулися перші судові засідання, на яких всім затриманим було відмовлено у звільненні під заставу. Метсос був оголошений у розшук. За твердженнями американських спецслужб, розслідування діяльності групи, імовірно співпрацювала зі Службою зовнішньої розвідки Росії, зайняло близько десяти років і було проведено службами контррозвідки спільно з ФБР. Незабаром після того, як стало відомо про затримання «російських шпигунів», міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров попросив американську сторону надати повну інформацію про подію і зазначив, що «момент, коли це було зроблено, вибраний з особливою витонченістю».

Пізніше МЗС РФ опублікував офіційний коментар, в якому, зокрема, висловлює глибокі співчуття тим фактом, що інформація про затримання з'явилася на тлі оголошеної адміністрацією президента США Барака Обами «перезавантаження» російсько-американських відносин.
Кіпр, США, Росія, відносини, напруга
Добавлено: 24-03-2021, 12:29
132

Похожие публикации


Наверх