Прапор, як символ пролитої крові. В Богодухові підняли червоно-чорний прапор

За сприянням Міської ради Богодухова прапор ОУН замайорів на вулицях міста в честь державних свят та пам'ятних історичних датах. 

Аби започаткувати нову традицію, до міської ради звернулися члени громадської організації "Об'єднання добровольців". У світлі сучасних подій складної ситуації в країні червоно-чорний стяг став символом болю за пережиті втрати та рішучим бажання змінити все на краще заради майбутнього нашого краю. 

"Ми звернулися з проханням до міської ради, аби рада підтримала нас і внесла до порядку денного питання, щоб червоно-чорний прапор висів у Богодухові. Для хлопців — це святе. 

Нам не відмовили, не було жодного голосу "проти", кілька "утрималися", інші — "за", - розповіла координатор ГО Марина Бутильська. Червоно-чорний стяг у Богодухові тепер підіймають у державні свята та дати, пов'язані з національно-визвольним рухом.” "З метою вшанування героїв національно-визвольних змагань, розуміючи істинну ідеологію червоно-чорного прапора, міська рада вирішила дозволити здійснювати його підняття (встановлення) біля пам'ятного знаку борцям за свободу і незалежність України "Козацький Хрест" у центральному парку Богодухова у дати, пов'язані з визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшанування пам'яті Героїв", - йдеться у рішенні міськради Богодухова.

Ветеран АТО Артур Терпелець розповів про традицію підіймати прапори у мирних містах по всій України. За його словами, прапор, який сьогодні підняли у Богодухові, вже побував у Львові, Хмельницькому та Черкасах. "Цей прапор нам привезли волонтери, ми спеціально їх просили про прапори. На кожній позиції, з якої ми вибивали "сепарів", ми вивішували прапор. Цей прапор символізує нашу кров, яку ми виливаємо на свою землю", - розповів ветеран. Всього визначено 17 дат, у які відбуватиметься церемонія.

Це Державні свята, а також визначні дати в історії України: 1 січня - день народження Степана Бандери, 3 лютого -  створення ОУН, 5 березня - день пам'яті Романа Шухевича, 14 червня - день народження Євгена Коновальця, 30 червня - проголошення Акту відновлення Незалежності України, 30 липня - день створення УВО.“

Для кожного свідомого українця, який шанує свою культуру та історію, розуміє, наскільки значущим є цей прапор. Адже, в сучасному світі він набув особливої ваги та сенсу. Він об'єднує людей до боротьби за вільне та справедливе майбутнє кожного з нас. 

УПА, Червоно-чорний прапор, Богодухів
Добавлено: 27-03-2021, 10:30
67

Похожие публикации


Наверх