Р.А. ГЛУЩЕНКО: «У Богодухівській службі надзвичайних ситуацій працюють дійсно відповідальні рятівники»Сміливість, стійкість характеру, фізична загартованість, вміння завжди прийти на допомогу будь-кому і в будь-яку годину дня чи ночі, - основні риси характеру богодухівських рятівників. Нелегка, але почесна, мужня та героїчна професія рятівника гідна уваги. Як відомо, з січня цього року рятувальну службу очолив Р. А. Глущенко, підполковник служби ЦЗ (цивільного захисту). Роман Анатолійович розповів, зокрема, про специфіку роботи, особливості структури та колекти

- Романе Анатолійовичу, розкажіть, будь ласка, про особовий склад Богодухівського РВ ГУ ДСНС України в Харківській області. - На сьогодні у службі працює 41 чоловік. Двоє людей працює за вільним наймом, інші рятівники – це атестований особовий склад. Чотири караули, які по черзі щодня заступають на чергування: водії, пожежники, начальники караулів, командири відділень та диспетчери. Хочу зауважити, що наша служба, за результатами 2015 року, була визнана кращою серед районних відділів. Як результат, ми посіли п’яте місце серед підрозділів області. Тому, без перебільшення, можу сказати, що в Богодухівській службі надзвичайних ситуацій працюють дійсно відповідальні рятівники.

- Яка є автомобільна техніка. Та чи забезпечені Ваші рятівники належним спецодягом?

- Стосовно автомобільної техніки, то у нашому підрозділі знаходиться три одиниці пожежної техніки і один аварійно-рятувальний автомобіль. Технічний стан автомобілів знаходиться у робочому стані. Проте за давністю років пожежні машини необхідно поновлювати. Та це питання необхідно вирішувати на вищому державному рівні. На даний час особовий склад забезпечений належним спецодягом, до того ж немає проблем і з паливно-мастильними матеріалами. Користуючись нагодою, хочу подякувати керівництву міста і району за суттєву матеріальну допомогу. Також спасибі депутатському корпусу та головам сільських та селищних рад.

- Чи часто бувають виклики на виїзд? І на які виклики виїжджають рятівники?

- Виїзди здійснюються практично кожного дня. Більшість з них – це гасіння пожеж. Також рятівники виїжджають і на ДТП, і на допомогу утопаючим, одним словом, на надзвичайні ситуації природно-техногенного характеру.

- Яка спостерігається тенденція: зменшення чи збільшення кількості пожеж, порівняно з минулим роком?

- У порівнянні з минулим роком, кількість пожеж зменшилась. Проте хотілося б звернутися до жителів Богодухівщини з проханням і нагадати, що в осінньо-зимовий період необхідно бути обачними і обережно поводитися з пічним опаленням, обігрівачами, газовими приладами тощо. Не нехтуйте здоров’ям та власним життям, а також життям близьких та друзів.

- Чи дійсно таке буває, що немає чим гасити пожежу, немає води, бо такі «людські байки» іноді доводиться чути?

- Такого не буває. Під час гасіння пожежі, цистерна води виливається дуже швидко. Іноді люди цього не розуміють, і в них складається таке враження, що пожежна машина приїхала порожньою. Тому не варто безпідставно розповсюджувати такі чутки.

- Романе Анатолійовичу, як відзначатимете своє професійне свято?

- 17 вересня – День рятівника, який святкують працівники аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, інших спеціальних формувань, а також громадяни, які внесли свій внесок у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров’я людей. У нас щороку напередодні професійного свята проходить нарада, на якій весь особовий склад нагороджують грамотами, працівники отримують премію, завітає на свято і керівництво міста та району. Тож, користуючись нагодою, хочу привітати колег, ветеранів служби, особовий склад Богодухівського РВ ГУ ДСНС України в Харківській області з професійним святом

– Днем рятівника. І побажати міцного здоров'я, родинного благополуччя, щастя, здійснення мрій та бажань і якомога менше тривожних викликів. Нехай мир і злагода панують у ваших родинах! Спілкувалася Яна Панфілець
Добавлено: 24-03-2021, 12:39
130

Похожие публикации


Наверх