З ювілеєм, ветерани!Саме напередодні святкування такої визначної події - 25-річчя ветеранської організації - наша газета взяла інтерв’ю у голови ради районної ради ветеранів В. М. Грінька.

 - Вікторе Миколайовичу, Ви уже розповідали на сторінках нашої газети про розвиток ветеранського руху на Богодухівщині. Розкажіть, будь ласка, читачам про найбільш значимі віхи в історії районної ветеранської організації.

- Розвиток ветеранського руху в районі тісно пов’язаний з його виникненням і розвитком у цілому по Україні. Невипадково ми святкуємо 25-літній ювілей організації ветеранів України і районної ветеранської організації одночасно у березні 2012 року. В районі ветеранський рух організаційно і офіційно оформлено 22 лютого 1987 року. Саме в цей день відбулася установча конференція, де і була створена районна організація ветеранів. На ній був обраний і перший склад районної ради ветеранів, до якої увійшов 31 ветеран. Першим головою районної ради ветеранів був обраний колишній перший секретар Богодухівського райкому Компартії України, Герой Соціалістичної Праці М. Г. Бурлак. У 1989 році головою організації став фронтовик, орденоносець, учасник Курської битви, битви за Берлін О. П. Юхно, який працював на цій посаді майже 16 років і зробив величезний внесок у становлення і розбудову організації ветеранів району і розвиток ветеранського руху.

- Хто сьогодні працює в організації, яку вона має структуру?

- Зараз у складі районної організації працюють міська організація ветеранів, яку успішно очолює Л.Л.Мороз, сімдесят три первинних організацій у місті, селищах і селах. В структурі організації функціонують клуби: ветеранів – «Надвечір’я» (кер. Л.Б.Мошенська) на базі територіального центру, шахматний клуб (кер. Л.Г.Тарасенко), ветеранський хор (кер. В.С.Христенко). Є у нас власна бібліотека, добре облаштоване приміщення клубу ветеранів. Для успішної роботи ради ветеранів створено два комітети: ветеранів війни і Збройних сил (голова – І.П.Калашнік) та ветеранів праці і дітей війни, який очолює заступник голови райради ветеранів І.С.Омеляненко. Зауважу, що при райраді працюють також комісії: організаційно-методична, співголовами якої є Ю.І.Пономаренко та З.І.Чапська; по роботі з жінками- ветеранами, співголови яких Л.Л.Мороз і Т.В. Якуба; культурно-масова (голова Н.Г.Церковна); по соціальному, медичному і правовому захисту ветеранів (голова М.М.Тимченко); по захисту правди історії і увічнення пам’яті ветеранів і по роботі з молоддю (голова В.О.Красовський).

- Яким бачите головне завдання ради?

- Головним завданням в роботі ради, її структур, усіх ветеранських організацій є соціальний захист ветеранів, патріотичне виховання молодого покоління району, захист історичної правди і увічнення пам’яті ветеранів. Районна рада ветеранів, виконуючи ці статутні завдання, завжди працює в тісній співдружності з владними структурами району і міста, з управліннями, які займаються гуманітарним забезпеченням населення взагалі і ветеранів зокрема, з депутатами усіх рівнів, керівниками підприємств і профспілок. Хочу привітати усіх ветеранів Богодухівщини з такою особливою датою – 25-річчя створення організації. Вам довелось долати чимало перешкод, які траплялись на життєвому шляху, але ви ніколи не втрачали оптимізму та надії на краще, подавали гідний приклад для підростаючого покоління. Бажаю вам міцного здоров’я, добра, щастя та наснаги. Користуючись нагодою, запрошую усіх жителів району, ветеранів на урочистості з нагоди 25-річчя створення ветеранської організації в районі, які пройдуть 30 березня о 13.00 в районному БК.

- Від імені читачів газети «Маяк» прийміть найщиріші вітання з нагоди такої визначної події. Міцного здоров’я, довгих років життя усім ветеранам району, постійного тепла близьких людей і турботи з боку влади.
Добавлено: 24-03-2021, 12:38
133

Похожие публикации


Наверх