Покрова – храмове свято богодухівцівОсь і знову ступила на наш поріг золоточола осінь. Свічками запалахкотіли берези, вбралися в золоті шати красені-клени, а осокори вже скинули своє золотисте вбрання. Тихі, мрійливі, зажурені стоять ці осінні дні. Земля переливається всіма відтінками золота, а над нею - синє, чисте, бездонне небо.

І здається, ніби це знову, вже вкотре, прийшла до нас Прекрасна Діва Марія і знову розкинула над нами свій небесно-синій омофор-покров, щоб знову, вже вкотре, захистити нас, змусити замислитись над цінностями життя. І здається, що ввібрала ця осінь всю красу, всю непорочність, все щастя і горе Тієї, що віддала Сина Свого на поталу людям, Тієї, що стояла біля Його хреста і кров’ю вмивалося її серце, Тієї, яка, незважаючи на все заподіяне їй людьми лихо, стала їх найпершою захисницею, Тією, до кого ми звертаємось у своїх молитвах.

Свято Покрови Пресвятої Богородиці – це ще й храмове свято усіх жителів міста. Тому напередодні престольного свята богодухівців - традиційне інтерв’ю з настоятелем Свято - Покровського храму о.Стефанієм.

- Отче, розкажіть, будь ласка, хоча б коротко, чому у Богодухові храм святкується саме 14 жовтня, у День Покрови Святої Богородиці.

- Так, у кожного населеного пункту є своє храмове - престольне свято. У Богодухові храмове свято невипадково обрано саме на День Покрови. Адже, після зруйнування усіх богодухівських красенів – храмів, ще у радянські часи богодухівські віруючі ходили молитися у молитвений будиночок по вулиці Віталія Сахна. Трохи пізніше у місті вже була зареєстрована релігійна громада. Саме парафіяни зі своїм настоятелем і людьми доброї волі збудували Свято- Покровський храм на тому місці, і він був освячений у 1991 році саме у День Покрови Божої Матері.

- Отче Стефанію, знаю, що Свято-Духівський храм – це п’ята церква, яку Ви зводите. І в Зачепилівці, і в інших населених пунктах Вам і досі вдячні за працю, яка залишиться у віках для наступних поколінь. Напевно, у Богодухові будівництво – одне з найважчих? - Однозначно так сказати не можна. Але те, що будівництво у нашому місті йде не такими швидкими темпами й не так легко, як хотілося б, - це факт. Передусім, не вистачає коштів. Чомусь у Богодухові більш байдужі люди до будівництва цієї святині. Тому, звичайно, будувати храм трохи важче.

- Пересічні люди рідко беруть участь у сприянні будівництву храму, а тільки задають питання: коли побудуєте?

- Самі ж, на превеликий жаль, не долучаються до цієї доброї справи. Адже спільними зусиллями нам вдалося б завершити цю справу набагато швидше. Ні бюджету ми не маємо, ні підтримки від будь-яких структур. Є лише добрі люди – благодійники, які роблять свій посильний внесок. Причому вони є і з Харкова, і з Полтави. За це я їм дуже вдячний. Меценати допомагають від щирої душі. І хочу сказати, що по милості Божій ми уже доводимо до завершення будівництво цокольного поверху Свято-Духівського храму. Наразі у Полтаві виготовляють плити перекриття, які ми замовили. І у найближчий час буде встановлено карниз. Ми повністю підготовили фасад храму до того, щоб за зимовий період можна було заготовити дерево, з якого буде побудовано храм.

- Є надія, що наші жителі, парафіяни активніше допомагатимуть Вам у цій добрій справі, і Свято-Духівський храм, як Ви не раз підкреслювали, стане і справді окрасою Богодухова і його візитівкою. І, насамкінець, Ваші побажання землякам з нагоди храмового свята. - Передусім, бажаю усім жителям славного Богодухова, щоб наше місто, яке знаходиться під Покровом Божої Матері – величайшої Заступниці за рід християнський, процвітало, а його жителі були щасливими. Хочеться, щоб Мати Божа оберігала кожну людину, кожну родину, щоб вона просила милості Божої для всіх богодухівців. Хочу також, щоб і наші гості відчували цю райдужність і цю традицію. Адже престольне свято – це друга Пасха для населеного пункту. І це вже є традицією, коли до села чи міста у день храмового свята приїздять гості, щоб разом відсвяткувати цю урочисту подію. Хочеться, щоб така традиція була і у нашому Богодухові. В цей день хочеться, щоб всі богодухівці відчували радість, під якою ми знаходимося, радість Покрови Божої Матері. Хай ваші серця наповняться радістю, смуток йде геть, Пречиста Діва хай охороняє нас усіх від лукавого. Хочу ще повідомити про те, що з нагоди престольного свята у суботу, 13 жовтня, у Свято-Покровському храмі пройде вечірня служба. А в неділю, о 8.30, розпочнеться святкова служба, по закінченні якої на всіх парафіян і гостей чекає святковий обід. - Дякую за цікаву розмову. Усіх земляків з храмовим святом! Розмовляла Тетяна Чернишова О.Стефанію нещодавно довелося побувати на духовній землі усіх християн – у Єрусалимі. Він відвідав Віфлеєм, Храм Гроба Господнього, інші святині та реліквії, які вшановують споконвіків, супроводжують життя християн уже впродовж двох тисячоліть. О.Стефаній молився за жителів нашого міста, просив благословення для Богодухова і його мешканців.
Добавлено: 24-03-2021, 12:38
117

Похожие публикации


Наверх