Масляна прийшла - млинців напекла (фото + відео)Масляна – веселе та радісне прощання із зимою , яке несе розквіт у природі і сонячне тепло. Люди з давніх-давен вважали весну наро-дженням чогось нового, тому зустрічали її радісно з танцями, піснями, катанням з гірок на санчатах, млинцями тощо. У черговий раз Масляна не оминула Богодухів.

Минулої суботи, 16 березня, чимало земляків та гостей зібралося на площі міста, щоб разом відсвяткувати прощання із зимою. Млинцями, варениками, кашею, бутербродами з салом, смачним молоком, молозивом пригощали гостей. Охочим пропонували страви на різні смаки, і не тільки за гроші.

Безкоштовно частували млинцями з чаєм, кашею, національними бутербродами, «сто грамами», ватрушками, як завжди, колектив Богодухівського електромеханічного заводу (директор М. Б. Пушкарь - фото 6). Того дня різноманітні традиційні страви Масляної представляли і колективи гімназії №1, колегіуму №2, ліцею №3, професійного аграрного ліцею, дошкільних навчальних закладів міста, спеціального навчально-виховного комплексу, інтернатів - психоневрологічного та дитячого, ринку, Петропавлівської та Сазоно-Баланівської сільських рад.

Саме ж свято розпочалося веселими піснями у виконанні народного аматорського хору «Українська пісня» (керівник Л. Криворучко, акомпаніатор С. Громов). Гучними оплесками зустрічали глядачі творчий дует «Невгамовні» у складі В. Христенка та В. Маркової і учасників клубу активного довголіття «Надвечір’я» (керівник Л. Мошенська). Прекрасне театралізоване дійство підготували учні колегіуму №2, які є активними учасниками театрального колективу «Джерело» (керівник Л. І. Нечитайло). Традиційні епізоди з весняними хороводами, з витівками хлопців та дівчат змінювалися сценами ярмаркування чоловіків та жінок, які привезли на базар продавати: цибулю, помідори, огірочки та інший крам…

До того ж поряд зі спортивними змаганнями творчий колектив РБК проводив традиційні народні ігри: били горщики, пиляли колоди (фото 5), співали народні пісні, танцювали, як то кажуть, до упаду, діставали призи з довжелезної палиці, до верха якої треба було підплигнути. Тож веселому святкуванню не було меж. А ще малеча могла безкоштовно отримати призи в лотереї, яку підготувала міська рада. За традицією, всіх жителів міста і району привітали з Масляною голова райдержадміністрації В. М. Бєлий, голова райради Д. К. Тризна, міський голова Н. І. Олексенко.

Теплі слова привітань адресували землякам заступник голови райдержадміністрації О. В. Сизоненко, заступник голови райради І. П. Самутін. Переможці кращої експозиції з нагоди свята Масляної - колектив КЗ «Богодухівський СНВК». Почесне друге місце - КУ «Богодухівський дитячий будинок-інтернат». Богодухівська гімназія №1 посіла третє місце. Сазоно-Баланівська сільська рада пригощає традиційними стравами Масляної представників влади. Родині Рижонкових з Богодухова свято Масляної було до душі, а наймолодшим - Насті, Данілу, Вікі смакувала каша, якою частував електромеханічний завод.
Масляна, свято, прощання із зимою, традиція, їжа
Добавлено: 24-03-2021, 12:40
101

Похожие публикации


Наверх