На Харківщині пояснили, які лікарні можуть припинити прийом хворих на COVID-19У Харківській області на 2 червня всі лікарні, які визначені для госпіталізації хворих на коронавірус, працюють в штатному режимі, однак госпітальна база буде трансформована.

Про це сьогодні, 2 червня, під час брифінгу заявив заступник голови Харківської обладміністрації Михайло Черняк, коментуючи інформацію про начебто закриття кількох лікарень для прийому хворих на COVID-19.

"Лікарні всі працюють в штатному режимі, на сьогоднішній день є відповідне розпорядження керівника робіт, яких пацієнтів мають приймати. Всі лікарні на сьогоднішній день працюють в штатному режимі. Але, виходячи з того, яка сьогодні є кількість хворих на коронавірус, яке є навантаження на лікарні, у нас вивільняються міста в ковід-відділеннях", - сказав Черняк.

Він зазначив, що триває процес трансформації госпітальної бази, але відбуватиметься вона за розпорядженням міністра охорони здоров’я.
"Робота триває, обговорення вже фактично на завершальному етапі. Є план розгорнути госпітальну базу, виходячи з тих процесів, які у попередньому періоді ми маємо. Визначити лікарні першої, другої, третьої хвилі. Відповідно, лікарні першої хвилі будуть постійно забезпечені роботою на COVID-19, тобто лікувати всіх пацієнтів ковідних. І друга-третя хвиля, відповідно до збільшення захворюваності, у разі виникнення нової хвилі і пікових навантажень на лікарні, додатково їх долучати", - сказав Черняк.

Відповідаючи на питання, чи є попередній список лікарень, які прийматимуть хворих на коронавірус, Черняк сказав: "Ми чекаємо відповідний документ. Чи розуміємо, як вона (госпітальна база - Ред.) має трансформуватися? Розуміємо".

Стосовно Харківської міської лікарні №18, про припинення прийому хворих на коронавірус якою раніше заявила віце-мер Світлана Горбунова-Рубан, Черняк зазначив: "Під час її роботи у попередній хвилі, як вона працювала, то скоріше за все, за усіма показниками, розрахунками НСЗУ, відповідності, кількості, забезпеченості лікарні кадрами і показниками якості лікування на COVID-19, може, ця лікарня і не потрапить до переліку основних лікарень, визначених під COVID-19".

Що стосується відомчих лікарень "Укрзалізниці", то одна з них, за дачними заступника голови ОДА, має залишитися в резерві.

"На сьогоднішній день вони залишаються, коли буде нове розпорядження, то, наскільки я розумію, одна з лікарень має лишитися в резерві на COVID-19. Я думаю та, яка буде найбільш готова, а найбільш готова сьогодні №1", - підсумував Черняк.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові клінічна лікарня "Укрзалізниці" №5 на даний момент не відповідає вимогам договору з Національною службою здоров'я України. Заступник голови Харківської ОДА Михайло Черняк 26 травня зазначав, що в Харківській області триває оптимізація госпітальної бази, виділеної під COVID-19. Найближчим часом буде змінена схема госпітальної бази в регіоні та в державі в цілому. Черняк зауважив, що зустрічався з керівником НСЗУ та обговорював ці питання.
Добавлено: 2-06-2021, 15:02
87

Похожие публикации


Наверх