Збірна України – під силу нашим хлопцямКажуть, до всього треба мати талант, аби досягти справжнього успіху. Головне – зрозуміти, до чого маєш схильність та правильно цим скористатися. А шкільних вчителів, мабуть, можна було б назвати першими помічниками у цій справі «розкриття талантів».

Вони майже щодень бачать дитину, її здібності. Та чомусь мені здається, що вчителі Миколи Литвиненка, коли він навчався у колегіумі №2 м. Богодухова, вважали не талантом, а справжньою бідою його впертість і задерикуватість. Були шкільні бійки, з’ясування стосунків, синці. Минуло не так багато часу від випускного вечора. Сьогодні Миколі 21 рік. У нього ще попереду нові перемоги, поразки і труднощі – адже доля не завжди дарує лише приємні сюрпризи. Та уже зараз ми можемо пишатися спортивними досягненнями хлопця. Хобі, що стало життям Його хобі – кікбоксинг – стало його життям. Усе починалося з шкільної лави, коли було бажання займатися спортом, зокрема кікбоксингом. Але можливості його здійснити на той час не було – такого відділення у спортшколі міста, на жаль, не існувало. Тому коли пішов навчатися у ВИШ і з’явилася можливість тренуватися, розвиватися – хлопець одразу ж почав займатися кікбоксингом - видом спорту, в якому поєднуються техніка і правила боксу з прийомами східних єдиноборств. Відкрилися нові спортивні горизонти. І хоча усього цим видом спорту Микола займається близько двох років і лише рік бере участь у змаганнях різних рівнів – він уже має заслужені перемоги. Сьогодні він володар Кубку Харківської області (за версією WKA), на всеукраїнських змаганнях, що проходили у жовтні 2012 року в Алчевську, він посів ІІ місце, уступивши лише володарю кубка світу. Бути тренером – значить, бути взірцем Та обмежуватися лише власними перемогами хлопець не захотів. Зараз він ще й тренер.

У вересні 2012 року йому запропонували відкрити відділення кікбоксингу у нашій дитячо-юнацькій спортивній школі. Звичайно ж, він погодився. Як інакше?! Сьогодні Микола – взірець для багатьох хлопчаків, з якими він займається. Хоч сам цього навіть трохи соромиться. - Згадалися власні бажання займатися кікбоксингом у шкільні роки і відсутність можливостей. Тому хочу, щоб сьогодні хлопці мали змогу прийти на заняття, реалізували свої юнацькі амбіції. Адже інакше вони будуть шукати інші місця, де можна випробувати силу. Добром це може не закінчитися, - говорить спортсмен. Його підопічні – хлопці від 10 до 18 років. Ті, хто постійно приходить на заняття, тренується, у грудні минулого року отримали перемогу у турнірі найсильніших кікбоксерів України, що проходив у Харкові. Перші-треті місця – це заслужена нагорода не лише для хлопців, а й для тренера. Адже дійсно є чим пишатися. Усього три місяці занять з нуля – і такі досягнення. Справді треба мати талант, аби не лише вчитися, брати, а й вчити, віддавати. Займатися тренерством Миколі запропонували й у Харкові. Та поки що в обласному центрі він лише тренується сам. Говорить, хочеться навчати своїх хлопців, адже у великому місті більше можливостей, а у Богодухові його відділення кікбоксингу – єдине. Спорт – це сила духу Так сходинка за сходинкою наш земляк вийшов на рівень збірної України з кікбоксингу. Після грудневого турніру у Харкові йому запропонували захищати честь нашої держави на чемпіонаті світу за версією WKA, що буде проходити восени цього року в Італії, в місті Каррара. Втім, пишатися цим і розповідати більше Микола не хоче. Каже, головне – не поїхати на чемпіонат, а повернутися з нього з достойним результатом. Взагалі ж, про своє захоплення – спорт – говорити любить: - Він захоплює. Це не лише здоров’я, адже у будь-якому виді спорту обов’язково бувають травми. Швидше це сила духу, волі, особливо, якщо говорити про бокс взагалі. Це твоє життя. Бо спорт, забираючи чимало часу і зусиль, стає його невід’ємною частиною, - говорить Микола. – Але ж це чудово, коли є можливість, особливо для юнаків літ 15-18, провести цей час з користю, не тиняючись з пляшкою пива по вулиці. Якщо не до вподоби саме кікбоксинг – у нашій спортивній школі є інші відділення – гімнастики, волейболу, баскетболу.

Треба знайти щось, що ближче до душі. І не обов’язково займатись цим, скажімо, на повну силу, наближаючись до професійного рівня. Треба підтримувати себе в гарній фізичній формі, в тонусі. Часто кажемо, що немає часу на заняття. Але за цією фразою зазвичай ми ховаємо свою лінь. Адже треба зібратися, прийти, потренуватися. Не хочеться… Ось тут і проявляється сила волі. Завжди треба ставити перед собою ціль. Нехай маленьку, так би мовити буденну, але мету, і впевнено йти до неї… Погоджуюсь з Миколою. І справді бо: спорт – це сила, перш за все, характеру. Адже він сам зміг свою фізичну силу реалізувати з користю, обрав власну стежину. Хоч мама Олена Петрівна щоразу проводжає сина на будь-які змагання з щемом у душі і зі сльозами на очах – вона виховала справжнього чоловіка. Щиро хочеться вірити, що хлопець не буде зупинятися на досягнутому, його спортивне хобі принесе йому нові й нові перемоги, ім’я стане відомим. Його вихованці свої уміння і навички будуть використовувати лише на благо, обов’язково повертатимуться на маленьку Батьківщину з перемогами у змаганнях усіх рівнів. І до їх ватаги долучатимуться й інші хлопці. Хтось подумає занадто пафосно й голосно сказано? Ні, наші хлопці зможуть, якщо в них вірити. Адже будь-яка справа починається з підтримки… У різних ваговій і віковій категоріях наші хлопці стали переможцями турніру найсильніших кікбоксерів (за версією WKA), що пройшов у Харкові наприкінці минулого року у різних категоріях (юніори – 10-13 років, кадети – 14-17 років, дорослі – від 18 років).

Вітаємо їх та тренера з заслуженою перемогою. Так тримати! Отже: Олег Жарьонов – 1 місце серед кадетів (фул-контакт), Денис Солодовник – 2 місце серед кадетів (фул-контакт), Едуард Березюк - 1 місце серед юніорів (лоу-кік), Сергій Усатий – 1 місце серед юніорів (лайт-контакт), Віталій Коваленко – 1 місце серед юніорів (фул-контакт), Микола Куплевацький – 1 місце серед кадетів (лайт-контакт), Тимур Хізанішвілі – 2 місце серед кадетів (лайт-контакт), Геннадій Хізанішвілі – 2 місце серед кадетів (лайт-контакт), Олександр Шевченко – 3 місце серед юніорів (лайт-контакт), Василь Мурадов – 1 місце серед дорослих (лайт-контакт), Дмитро Оніщук – 2 місце серед кадетів (лайт-контакт), Олександр Оніщук – 2 місце серед кадетів (лайт-контакт), Богдан Ляшенко – 2 місце серед юніорів (лайт-контакт), Іван Аліксейчик – 2 місце серед юніорів (лайт-контакт), Валентин Бєлошицький– 1 місце серед кадетів (сепі-контакт).
Збірна України, вихованці, спорт, успіх, Богодухів
Добавлено: 24-03-2021, 12:39
15

Похожие публикации


Наверх