Громада на Харківщині хоче виготовляти плитку з пластикових відходівДо 31 травня жителі Великобурлуцької громади Харківської області можуть проголосувати за проєкт селищної ради.

Великобурлуцька громада може виграти півмільйона гривень та реалізувати проєкт, який передбачає виробництво тротуарної плитки з пластикових відходів. Саме таку ідею селищна рада подала на конкурс «Наша громада».

Відповідно до нього, на базі місцевого "Водоканалу" може з'явитися лінія по виробництву піщано-полімерної плитки.. Першочергові об’єми сировини підприємство буде збирати зі встановлених контейнерів для збору пластику, які є в громаді.

Окрім цього, планується, що відходи збиратимуть і з сусідніх громад - Вільхуватської, Печенізької, Двурічанської, Старосалтівської, Вовчанської, Шевченківської та Кіндращівської.

"Виготовленою плиткою будуть укладатися тротуари, парки, сквери населених пунктів Великобурлуцької територіальної громади. У подальшому, виготовлену плитку можна буде реалізовувати для інших громад, популяризуючи в суспільстві вторинне використання пластику", - йдеться в проєкті громади.

Загальна вартість проєкту сягає 650 тисяч гривень. З них 500 тисяч гривень громада може виграти в конкурсі. Ще 150 тисяч гривень планують спрямувати із місцевого бюджету.

Аби громада виграла проєкт, всі охочі можуть проголосувати за неї на сайті конкурсу до 31 травня.

Для цього треба зареєструватися через свій профіль у соцмережі або електронну пошту.  Станом на 17 травня проєкт Великобурлуцької громади вже підтримали 223 людини.

Нагадаємо, організаторами конкурсу «Наша громада» є телеканали ICTV та СТБ у партнерстві з Українським кризовим медіа-центром у рамках Програми USAID  «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). 

До другого етапу пройдуть 13 громад, які отримають найбільше голосів під час онлайн-голосування. Крім цього, ще 13 громад обере експертне журі. Їх відбір триватиме до 6 червня.

Фінальне голосування відбудеться з 14 серпня до 27 вересня. Воно  проходитиме лише членами експертного журі. Гроші отримає одна громада.

Загалом участь у конкурсі беруть 16 громад з Харківщини.
Добавлено: 17-05-2021, 12:42
91

Похожие публикации


Наверх