ДІТИ – це квіти нашого життя

В День святих Віри, Надії та Любові, а також їхньої матері Софії, відзначається День усиновлення в Україні. Цей день є символом милосердя і добра по відношенню до людей. Днем заснування свята є 30 вересня 2009 року. Діти – це квіти нашого життя. Чужих дітей на землі не буває і кожен, хто має змогу, повинен зробити все необ-хідне для того, щоб допомогти дитині. На жаль, не всі індивіди суспільства розуміють це, з їх вини інколи ми бачимо навкруги дітей залишених у пологових будинках, без нагляду на вулицях і т. д. На щастя, є люди, які не байдужі до болю і страждань дітей. Одним із способів допомоги є усиновлення. Тож з цього приводу далі – розмова з начальником служби у справах дітей РДА З. М. Галілей. - Хто ж має право на усиновлення дитини? - Стаття 211 Сімейного кодексу України передбачає такі вимоги до осіб, які можуть бути усиновлювачами, а саме: 1. Усиновлювачем дитини може бути особа, не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини. 2. Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п’ятнадцять років. 3. Особи, які не перебувають у шлюбі між собою, не можуть усиновити одну і ту ж дитину, але якщо такі особи проживають однією сім’єю, суд може постановити рішення про усиновлення ними дитини. 4. Якщо дитина має лише матір, вона не може бути усиновлена чоловіком, з яким її мати не перебуває у шлюбі. Так і навпаки: якщо дитина має лише батька, вона не може бути усиновлена жінкою, з якою він не перебуває у шлюбі. Законодавством України не передбачено обмежень щодо кількості дітей, яку може усиновити один усиновлювач. - Тож є люди, які мають переважне перед іншими право на усиновлення дитини. Кому належить таке право? - Сімейний кодекс України, а саме: стаття 213 містить перелік осіб, які мають переважне перед іншими право на усиновлення дитини. За наявності кількох осіб, які виявили бажання усиновити одну і ту ж дитину, переважне право на її усиновлення має громадянин України:1) в сім’ї якого виховується дитина; 2) який є чоловіком матері, дружиною батька дитини, яка усиновлюється; 3) який усиновляє кількох дітей, які є братами, сестрами; 4) який є родичем дитини. Згідно з законодавством України, переважне право на усиновлення дитини має подружжя. Порядок усиновлення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 № 905. Громадяни України, які бажають всиновити дитину, звертаються з письмовою заявою до служби у справах дітей за місцем проживання. До заяви додаються такі документи: довідка про заробітну плату або копія декларації про доходи, засвідчена в установленому порядку; копія свідоцтва про шлюб, якщо заявники перебувають у шлюбі; висновок про стан здоров’я кожного заявника, складений за формою згідно з додатком 4 даної постанови; нотаріально засвідчена письмова згода на усиновлення другого з подружжя (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством; довідка про наявність чи відсутність судимості, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання. Служба у справах дітей протягом 10 робочих днів після отримання від громадян України заяви про бажання усиновити дитину складає акт про обстеження їх житлово-побутових умов, розглядає питання про можливість усиновлення дитини і готує відповідний висновок. У разі прийняття позитивного рішення ставить на облік як кандидатів в усиновлювачі. Потім кандидатам в усиновлювачі надається інформація про дітей, які перебувають на обліку, і видають направлення для знайомства та встановлення контакту з дитиною. Після встановлення контакту з дитиною кандидати в усиновлювачі звертаються до суду за місцем перебування дитини із заявою про бажання усиновити її. Зрозуміло, що усиновлення – це дуже відповідальний процес, який вимагає багато терпіння і відваги. А найголовніше - це любов, яка повинна народитися в вашому серці до усиновленої дитини. Та якщо Ви набрались терпіння та все ж таки успішно пройшли всю процедуру усиновлення – МИ ВАС ВІТАЄМО З ПОПОВНЕННЯМ У ВАШІЙ СІМ’Ї! З питань щодо усиновлення звертайтеся до служби у справах дітей Богодухівської райдержадміністрації, яка знаходиться за адресою: вул. Міліцейська, 2, тел.3-41-42.

Похожие публикации


Наверх