Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Табачника звинуватили у перетворенні університетів в «Макдоналси»зі студентами-гамбургерами

Автор: alex від 27-02-2011, 19:38
  • 0
Табачника звинуватили у перетворенні університетів в «Макдоналси»зі студентами-гамбургерами


Міносвіти на чолі з Дмитром Табачником за рік провело наступ на автономію університетів і повертається до принципу «Макдональдс в освіті».

Таку думку висловив ректор Українського католицького університету отець Борис Гудзяк.

За його словами, ідея автономії «грунтувалася на спокійному переконанні, що університетські викладачі й адміністратори, втім, і студенти - це представники еліти суспільства, наділеного критичним мисленням».

З 2005 року фактично автономно працювали вісім університетів: Києво-Могилянська Академія, Харківський, Донецький, Дніпропетровський, Чернівецький, Львівський національні університети та Університет економіки та права «Крок», Український католицький університет, зазначив отець Гудзяк.

«Освіта не є лише системою певних норм одержання знань, а це певне свідомість, певний дух, певне переконання, що думка не може бути вільною під тиском великої кількості обмежень і шор. Нарешті, Україна підписала своє зобов'язання крокувати у напрямку Болонської системи, тобто європейської системи вищої освіти, яка базується на автономії університетів », - сказав він.

«Тепер же все повертається до принципу" Макдональдс в освіті ", коли, так би мовити, всі ресторанчики будуть випускати однакові гамбургери, а університети однакових студентів. У такій системі унікальність людини, її потенціал просто нівелюється », - підкреслив ректор.

Відзначимо, що нещодавно Ганна Герман заявила, що президент Віктор Янукович ніколи не підтримає концепцію освітніх реформ, яку пропонує Табачник. У відповідь міністр запропонував Герман піти з посади.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.