Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Янукович скасує указ про присвоєння Бандері звання Героя

Автор: Sokol від 7-03-2010, 02:01
  • 0
Янукович скасує указ про присвоєння Бандері звання ГерояУказ Віктора Ющенка про присвоєння Степану Бандері звання Героя України буде скасовано, заявив у п'ятницю президент України Віктор Янукович.

"Звичайно, це рішення було резонансне, - сказав він на прес-конференції в Москві. - Воно не сприймається ні на Україні, ні в Європі. Не випадково там було прийнято відповідне рішення Європарламенту".

"Але є і правовий процес, Україна його зараз проходить, - зазначив Янукович. - І є політичний процес. Думаю, рішення буде прийнято до Дня Перемоги".

Наприкінці лютого Європарламент прийняв резолюцію, в якій висловлюється сподівання, що нинішній президент України перегляне рішення Ющенка, повідомляє ІТАР-ТАРС.

Сам Віктор Янукович, перебуваючи в Брюсселі, заявив, що ситуація з присвоєнням Степану Бандері звання Героя України буде врегульована. За його словами, рішення попереднього президента "зачепило українське суспільство і сусідні країни".

Степан Бандера в 1941-1959 роках був керівником Організації українських націоналістів. На совісті бійців ОУН-УПА, яких на ім'я вождя стали називати бандерівцями, - безліч злочинів: винищення тисяч поляків, чехів, євреїв, радянських мирних громадян і військовослужбовців.

Після війни Бандера влаштувався в Західній Німеччині, звідки керував терористичною діяльністю на території СРСР. Ліквідований радянською розвідкою в Мюнхені 15 жовтня 1959.

За роки свого президентства Ющенко реабілітував ветеранів УПА та присвоїв посмертно звання Героя України командиру УПА Роману Шухевичу.

УПА - збройне формування Організації українських націоналістів, посібники німецько-фашистських загарбників. Під час Великої Вітчизняної війни УПА проводила терор проти мирного населення, здійснювала збройні акції проти партизан, вела диверсійно-підривну діяльність проти частин і підрозділів Червоної армії. Після війни співпрацювала з британськими та американськими спецслужбами.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.