Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Відновлено вигляд найдавнішого європейця

Автор: alex від 28-02-2011, 00:17
  • 0
Відновлено вигляд найдавнішого європейця

Портрет Еці (фото Heike Engel-21Lux / Südtiroler Archäologiemuseum / Natonial Geographic Deutschland).


Тепер ви знаєте, як виглядав живший у мідному віці чоловік на прізвисько Еці, чия мумія, знайдена в Альпах, вважається найстарішою в Європі.

Вморожені в гірський льодовик останки Еці були виявлені 1991 році на кордоні Австрії та Італії. Методом радіовуглецевого аналізу було визначено вік «крижаної» людини - приблизно 5 300 років.

Зріст Еці, який помер у віці близько 45 років, становив 160-165 см, вага - 50 кг. Вважається, що за життя наш первісний родич міг бути жерцем або чаклуном, оскільки при ньому знайдено амулет. На тілі мумії є півсотні татуювань у вигляді точок, ліній і хрестів, завданих, можливо, в терапевтичних цілях.

Одяг, взуття, спорядження і зброя Еці досить добре вивчені, а от заглянути в обличчя жителю енеоліту довелося вперше - завдяки роботі нідерландських фахівців Альфонса і Едрі Кенніс. Для цього використовувалася методика реконструкції образу на краніологічний основі (по черепу) із застосуванням тривимірних, інфрачервоних і навіть томографічних знімків голови Еці.

На отриманому зображенні ми бачимо літню людину з глибоко посадженими очима і запалими щоками. Нижню частину його зморшкуватого обличя покриває недоглянута борода. З'ясувалося також, що в нього карі очі, а не блакитні, як передбачалося.

Отримана модель буде експонуватися з 1 березня ц. р. по 15 січня 2012-го на виставці в Южнотірольском археологічному музеї в Больцано (Італія), яка приурочена до 20-річчя з дня виявлення мумії Еці.


Источник:Discovery News.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.