Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Вчені довели, що ягоди перешкоджають старінню клітин мозку

Автор: alex від 2-09-2010, 09:00
  • 0
Вчені довели, що ягоди перешкоджають старінню клітин мозку


Вчені з Американського хімічного суспільства вперше знайшли докази того, що вживання таких ягід, як полуниця, чорниця і голубика, уповільнює старіння мозку, повідомляє The Telegraph.

Дані виводи були зроблені на основі дослідження, що проводилося на щурах, пише The Vancouver Sun. Протягом двох місяців гризунів годували різними ягодами, а потім дивилися, наскільки у тварин змінилися навики вчення, пам'ять і ін. По підсумках експерименти з'ясувалося, що у мишей, що сиділи на "ягідній дієті", всі розумові показники покращилися.

Справа у тому, що ягоди містять поліфеноли – з'єднання, які багато в чому забезпечують нормальне функціонування мозку. Більш того, ягоди, що мають помаранчеве, червоне або блакитне забарвлення, навіть здатні відновлювати інтелект.

"Хороша новина полягає в тому, що поліфеноли, що містяться у фруктах, овочах і горіхах, володіють також антіоксидантним і протизапальною дією, тим самим вони можуть уповільнити процеси старіння", - говорить один з дослідників Шибу Пулоз (Shibu Poulose).

Як з'ясувалося, поліфеноли також благотворно впливають на мікроглію – особливий клас гліальних кліток центральної нервової системи, які є фагоцитами. Основна функція мікроглії – захист від різних інфекцій і пошкоджень нервових клітин мозку, а також видалення продуктів руйнування нервової тканини, у тому числі токсичних білків, пов'язаних з віковою втратою пам'яті і іншими синдромами погіршення інтелектуальних здібностей.

"При старінні мікроглія вже гірше забезпечує нормальне функціонування нервових клітин мозку. Більш того, вона стає активнішою і починає ушкоджувати здорові клітки", - говорить Пулоз. "Проведені нами дослідження показали, що поліфеноли, що містяться в ягодах здатні відновити нормальне функціонування мікроглії і клітин мозку", - продовжує він.

Пулоз радить також споживати в їжу більше фруктів, оскільки в них дійсно міститься багато корисних речовин.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.