Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Знайдено легендарне поселення вікінгів

Автор: alex від 23-07-2012, 21:45
  • 85

На кордоні Данії та Німеччини група датських археологів розкопала городище, зведене вікінгами в VIII столітті. Існує припущення, що ним може виявитися саме раннє поселення вікінгів в цих краях - знаменитий Сліасторп (Sliasthorp), згадуваний в хроніках Карла Великого. До сих пір його точне місцезнаходження залишалося невідомим.

Городище існувало протягом 300 років - приблизно з 700-го по 1000-й роки, проте до теперішнього часу ніхто точно не знав, де воно розташоване.

Керівник розкопок Андрес Добат (Andres Dobat) з Данії вважає, що не настільки важливо, чи є розкопане під Фюзінгом (Füsing) городище відомим історикам-медієвістам Сліасторпом, перша письмова згадка про який відноситься до 804 року. У будь-якому випадку ця знахідка збагатить історичну науку цінною інформацією про військову організації та містобудуванні ранній стадії епохи вікінгів. Його колеги також з обережністю висловлюються щодо Сліасторпа, але підкреслюють, що це містечко на сьогоднішній момент - найбільш відповідний кандидат на цю роль.

Як повідомляє веб-сайт National Geographic, із приблизно 200 споруд, виявлених в 2010 році завдяки аерофотозніманню та топографічної зйомці місцевості, розкопано поки що близько 30-ти будинків. Головний довгий будинок вікінгів має більше 30 метрів в довжину і дев'яти - в ширину. Судячи по залишках стін, будівля згоріла, можливо, під час штурму.

Дійсно, з обвуглених колод стирчать остряки стріл, а перед входом розкидані спеціальні пристосування, які латинською називалися murex ferreus (невеликі загородження проти кінноти у вигляді шипів, якийсь аналог сучасної протипіхотної "путанки"). По-російськи їх називають [залізними] рогульками або часником.

Наступивши на такий шип копитом, бойовий кінь отримував хворобливу рану, він міг скинути вершника і починав дуже сильно кульгати, що теж було не здорово для кіннотника. Серед інших приблизно 500 артефактів цілком мирні ювелірні прикраси, бісер та срібні монети.

Городище датується тим же періодом, що і довколишній "Датський вал" - Даневірке (Danevirke), що представляє собою 30-кілометрову систему земляних валів і фортифікаційних споруд, зведених в 700-х роках нашої ери.

Саме місто не має серйозних укріплень, тому що було оточене природними перешкодами - водними перешкодами та болотами. Потрапити всередину можна було лише через вузький перешийок. Жителі його тулилися в землянках. Андрес Добат висловив припущення, що тут міг періодично розміщуватися або гарнізон, який був покликаний захищати систему укріплень Даневірке, або будівельники укріплень, які вимагали численних робочих рук.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.