Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Мінськ і Москву дорікають в озброєнні країн-ізгоїв

Автор: Sokol від 22-01-2010, 04:08
  • 0
Мінськ і Москву дорікають в озброєнні країн-ізгоїв
На розгляд конгресу США надійшов законопроект - Акт про облік білоруських поставок зброї. Американські законодавці висловлюють стурбованість військовими контактами Мінська з «країнами, що підтримують тероризм або відмовляються від співпраці з США в контртерористичних операціях».

Конгрес має намір зобов'язати держдепартамент США щорічно представляти парламентаріям звіти про «обсяг і механізм експорту озброєнь і супутніх послуг урядом Білорусії і білоруськими підприємствами, включаючи доходи від таких угод». При цьому їх також цікавить «потенційна роль уряду і підприємств Росії в цьому експорті», пише газета «Коммерсант». 

Занепокоєння американських конгресменів викликано тим, що, за їхніми даними, серед покупців білоруського зброї переважають країни, «що підтримують тероризм». Зокрема, як випливає з Акту про облік білоруських поставок зброї, «Білорусь є великим постачальником ракет, мінометів, протитанкового озброєння і мін палестинським екстремістським угрупованням і державам - спонсорам тероризму, таких як Іран і Сирія». Крім того, у числі клієнтів Білорусії, що турбують Вашингтон, згадуються країни, «що відмовляються від співпраці з США в контртерористичних операціях», на зразок Венесуели.

Особливо конгрес лякає співпраця Мінська з Тегераном. Як нагадують автори законопроекту, Білорусь ще на початку 2000-х років поставила в Іран продукцію, яка може бути використана для виробництва зброї масового знищення або балістичних ракет. У результаті в 2004 році США навіть наклали санкції на білоруське підприємство «Белвнешпромсервіс» відповідно до антиіранських Актом про нерозповсюдження 2000 року. Незважаючи на це, нагадують конгресмени, у травні 2005 року президент Білорусії Олександр Лукашенко заявив, що готовий співпрацювати з Іраном «у всіх напрямках», а білоруський парламент ратифікував угоду про співпрацю з ісламською республікою у військовій сфері.

При цьому на Капітолійському пагорбі вважають, що в збройовому бізнесі з країнами-ізгоями Мінськ діє рука об руку з Росією. Автори документа визнають, що Білорусь успадкувала від Радянського Союзу значні запаси зброї.

У документі містяться прямі вказівки на угоди, до яких могла бути так чи інакше залучена Росія. Так, Мінськ постачав Судану вертольоти Мі-24, артилерійські системи і бронетехніку російського виробництва, до Північної Кореї - російські танки, а в Іран - вироблені в РФ військові літаки та авіаційні двигуни. Законопроект прямо звинувачує Росію за небажання співпрацювати з США, щоб переконати Білорусію відмовитися від продажу зброї країнам - спонсорам тероризму. Замість цього, констатують автори документа, Росія нарощує військову співпрацю з Білорусією.

Автори законопроекту, посилаючись на авторитетне видання Jane `s Air-Launched Weapons, висловлюють припущення, що Росія, побоюючись прямо поставляти Ірану зенітні ракетні комплекси С-300, намагалася робити це через Білорусь. На думку американських законодавців, Мінськ взагалі часто є посередником у тих випадках, коли Москва заперечує свою причетність до будь-яких поставок зброї.

Поки запропонований законопроект нічим не загрожує ні Білорусі, ні Росії. Він лише зобов'язує держдепартамент США щорічно представляти конгресу звіти про білоруських поставках зброї. Причому ці звіти повинні містити інформацію про «обсягах і механізмах експорту озброєнь і супутніх послуг урядом Білорусії і білоруськими підприємствами, включаючи доходи від таких операцій, а також потенційну роль уряду і підприємств Росії в цьому експорті». Однак, на думку експертів, в перспективі це може загрожувати санкціями не тільки Мінську і білоруським підприємствам військово-промислового комплексу, а й Росії.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.