Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Виборча кампанія почалася: що обіцяють електорату українські політики

Автор: alex від 13-09-2015, 18:55
  • 0

У вівторок, 8 серпня в Україні офіційно стартувала виборча кампанія, яка закінчиться місцевими виборами 25 жовтня. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Центральної виборчої комісії.

На сьогоднішній день, очевидно, що у місцевих виборах візьмуть участь як мінімум 8 політичних сил: президентська "Солідарність", "Радикальна партія" Ляшка, "Укроп" Коломойського, "Самопоміч" Садового, "Батьківщина" Тимошенко, "Свобода" Тягнибока, а також "Опозиційний блок" і "Наш Край". На вибори підуть і зовсім молоді, нерозкручені політичні проекти, проте їх позиції поки не визначені. При цьому від участі у виборах відмовилися "Народний фронт" і "Правий сектор".

БПП буде "Жити по-новому" і поглинати партії

Програма президентської партії "Солідарність" - Блок Петра Порошенка "так і називається -" Жити по-новому ". Ключові тези, які пропонуються виборцю - це децентралізація, перезавантаження влади і боротьба з корупцією.

"Солідарність" взяла курс на поглинання суміжних за поглядами партій. Так, за підсумками переговорів в "БПП" повністю влилася партія мера Києва "Удар", а сам Кличко очолив цей союз. Крім того, ряд авторитетних ЗМІ поширив інформацію про успішне завершення переговорів між політсилами Президента і прем'єра, однак на офіційному рівні рішення немає досі.

Також у ряді регіональних організацій "Солідарності" звучать заклики про приєднання всіх союзних утворень до місцевих осередків президентської партії.

"Самопоміч" вимагає своєї децентралізації

У програмі партії виділяється кілька пріоритетів: Конституційна реформа, обороноздатність, децентралізація, боротьба з корупцією, інформатизація та ін.

Варто відзначити, що партія мера Львова Андрія Садового з перших днів підтримала ідею децентралізації влади. Очевидно, що мала батьківщина партії зможе отримати більше грошей завдяки таким реформам. Однак перебуваючи в коаліції, "Самопоміч" відмовилася голосувати за проект Конституції, запропонований Президентом. На їхню думку, цей документ призведе до посилення вертикалі влади.

"Батьківщина" обіцяє "соціалізм"

У своїй політичній агітації Леді Ю традиційно робить ставку на популярні гасла. Так, "Батьківщина" вимагає від влади "припинити тарифний геноцид" і обіцяє всім "справедливу соціальну України". Крім цього, програма партії містить заклики терміново вступити в НАТО, обкласти багатих додатковими податками, люструвати корупціонерів і т.д.

Характерно, що "Батьківщина" входить в парламентську коаліцію і, по суті, є владою.

Ляшко за все хороше і проти всього поганого

Програма "Радикальної партії" Олега Ляшка також оперує найбільш популярними серед українських виборців тезами. Децентралізація, боротьба з корупцією, робочі місця, перемога у війні і "створення суспільства рівних можливостей і загального добробуту".

До недавніх пір "радикали" складалися в парламентській коаліції і обіцяли, що будуть там залишатися, незважаючи на невдоволення Кабміном і Банковою. Однак першого вересня депутати Ляшка покинули коаліцію, а їхній лідер відкликав свого віце-прем'єра Валерія Вощевського.

Деолігархізація від Коломойського

Партія "Укроп", якою керують люди Ігоря Коломойського, пропонує позбавити державу олігархів. Крім традиційного набору декларацій (люстрація, боротьба з корупцією, децентралізація та ін.), Політсила має намір націоналізувати "вкрадені олігархами підприємства". Як це узгоджується з тим, що Ігор Коломойський є одним з найбільших олігархів України, - не ясно.

У своїй програмі "Укроп" робить акцент на контрактній армії і створення "Добровольчого корпусу", в якому можуть служити іноземці. Примітно, що ДУК "Правий сектор", якого також пов'язують з Коломойським, неодноразово заявляв про необхідність легалізації Добровольчого корпусу. "Кріп" позиціонує себе як демократична, але опозиційна політсила.

"Свобода" робить ставку на соціальну рівність і національне питання

Гасла з програми Всеукраїнського об'єднання "Свобода" традиційно мають соціальний ухил. Націоналісти обіцяють зберегти мораторій на продаж землі, поліпшити якість життя і перемогти демографічну кризу. При цьому зберігаються і націоналістичні обіцянки: графа "національність", декомунізація і боротьба з агентами КДБ у владі.

Після провалу на парламентських виборах, "Свобода" випала з політичного життя України і потрапляє в медійне поле лише на окремих мітингах. При цьому акція під парламентом, в ході якої хтось жбурнув вибухова пристрій до лав міліції, явно не додасть партії Олега Тягнибока підтримки.

"Опозиційний блок" проти війни, але не проти Росії

У своїй передвиборчій програмі "Опозиційний блок" вимагає припинення війни, відновлення Донбасу, компенсації для постраждалих в ході конфлікту і розпуск незаконних формувань. Характерно, що при загальному акценті на темі війни, "Оппоблок" ні слова не говорить про роль Росії у цій трагедії.

Цей та багато інших фактів дозволяють експертам і політикам звинувачувати дану партію в прямому лобіюванні інтересів Кремля. По всій видимості, "Опозиційний блок" традиційно зробить ставку на підтримку південно-східних регіонів і спробує повернути свій вплив на кілька областей.

"Наш Край" - екс-регіонали і соціальна справедливість

Партія "Наш край" позиціонує себе як партія місцевих політичних ініціатив, відповідно, вимога децентралізації займає чільну роль в її програмі. Крім того, політики обіцяють домагатися соціальної справедливості, боротися з корупцією, поліпшувати інфраструктуру міст та інше.

Характерно, що біля керма "Нашого краю" стоять або екс-регіонали, або політики, які були пов'язані з цією одіозною партією.

Замість епілогу

Значення прийдешніх виборів складно переоцінити. Після децентралізації та Конституційної реформи збільшиться фінансування регіонів, розширяться повноваження місцевої влади і, як наслідок зросте відповідальність обранців. Особливо це стосується прифронтових областей, які все ще залишаються в полі інтересів країни-агресора.

 

Михайло Криволапов

                                                                                                                                                                                                                                    bogodukhov-city.com.ua

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.