Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


На Чукотці з'явиться пам'ятник собачій їздовій упряжці

Автор: alex від 8-03-2011, 02:06
  • 0
На Чукотці з'явиться пам'ятник собачій їздовій упряжці


У столиці Чукотського автономного округу Анадирі планують встановити пам'ятник їздовим собакам, які протягом століть були одним з основних видів транспорту корінних народів Півночі.

«Конкурс на кращий ескіз пам'ятника стартував у регіоні. Він повинен бути виконаний у графічній або скульптурній формі, відрізнятися архітектурно-художніми достоїнствами, авторської новизною, а також технологічної простотою і економічністю в виготовленні, транспортуванні та упаковці », - повідомляє прес-служба управління інформаційної політики регіону з посиланням на голову комітету зі спорту і туризму Чукотки Ірину Рябухін.

У повідомленні говориться, що переможець конкурсу на кращий ескіз отримає приз - 30 тисяч рублів. А місце, де встановлять пам'ятник, визначать голосуванням жителі Чукотки. Проект реалізується з метою збереження культури і традиційного способу життя корінних народів Чукотки, а також популяризації їздового спорту.

Прес-служба відзначає, що скульптурне зображення запрягу в Анадирі стане першим в Росії пам'ятником, присвяченим їздовий собаці. Аналогічні споруди є в США: у містах Ном і Нью-Йорк споруджені пам'ятники Болти - ватажку собачої упряжки, яка в 1925 році в найкоротші терміни доставила в Ном партію вакцини, що дозволила зупинити епідемію дифтерії.

У прибережних селищах Чукотки їздові собаки до цих пір незамінні для промислових бригад під час зимового полювання на дрібних ластоногих. Також чукотські собаки беруть участь у змаганнях по їздовому спорту, таких як регіональна гонка на собачих упряжках Надія.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.