Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Книзі рекордів Гіннесу виповнюється 55 років

Автор: alex від 29-08-2010, 12:06
  • 0
Книзі рекордів Гіннесу виповнюється 55 роківРівно 55 років виповнюється сьогодні з моменту виходу в світ першого екземпляра Книги рекордів Гіннесу. Це довідкове видання, яке містить відомості про унікальні явища, видатні досягнення людства, світові рекорди, курйози в природі.

Книга отримала свою назву на честь відомої ірландської пивоварної компанії Arthur Guinness, Son & Co. Ідея створення Книги належить виконавчому директорові цієї компанії Х'ю Біверу, який одного дня увечері після полювання (це було у Вексфорде в 1951 роки) взяв участь в спорі з друзями, чи є сивка найшвидшою пернатою дичиною в Європі, передає «РІА Новості».

Подібні питання нерідко задавалися відвідувачами пивних, які часто обговорюють за кухлем пива цікаві події, рекорди, спортивні досягнення і чудеса. Біверу прийшла думка, що власникам пивних було б корисно мати книгу, в якій можна знайти відповіді на питання «Хто найшвидший?», «Хто найбагатший?».

Перша Книга рекордів вийшла в світ в Лондоні 27 серпня 1955 року тиражем в декілька тисяч екземплярів. Вона складалася всього з 198 сторінок, а видали її брати-легкоатлети Норріс і Рос Маквіртери.

Спочатку планувалося видавати її невеликим тиражем для власників пабів. Перше видання називалося «Книгою чудових мір. Про найвище і найнижче, більше, маленьке, швидке, старе, нове, гучне, гаряче, холодне, сильне».

Успіх книги був приголомшуючий, і до Різдва вона стала бестселером.

У листопаді 1974 року книга завоювала власне місце в «Книзі рекордів Гіннесу» як найпопулярніша книга в історії видавничої справи: вона була розпродана в кількості 23,9 млн екземплярів. У 1984 році було продано 50 млн книг, в 1994 — 75 млн екземплярів.

У 2005-м був проданий 100-мільйонний екземпляр Книги, і вона отримала титул книги, що «найбільше продається у світі, захищеної авторським правом». З того ж часу стали відзначати День рекордів Гіннесу.

В даний час продається більше 100 млн екземплярів «Книги рекордів Гіннесу» більш ніж в 100 країнах і на 37 мовах. 22 жовтня 2009 року у Великобританії вийшла в світ перевидана колекційна «Книга рекордів Гіннесу» накладом в 5 тисяч екземплярів. Кожна копія упакована в окремий футляр, має індивідуальний номер і в точності повторює за змістом видання півстолітньої давності.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.