Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


З'ясовано секрет лакання кішок

Автор: Sokol від 18-08-2013, 20:55
  • 85

Кошка пьет водуВчені з'ясували, яким чином кішки хлебчуть воду та інші рідини. Стаття, в якій фахівці описують використовуваний кішками механізм (який відрізняється від механізму хлебтання у інших тварин), з'явилася в журналі Science. Коротко про роботу пише портал ScienceNOW, переклад якої ми вам і представляємо.

Вчені зайнялися питанням про механізм хлебтання у кішок після того, як один з авторів звернув увагу, що його кіт не зачерпує воду складеним у формі лопатки язиком. Дослідники сфотографували за допомогою камери з можливістю сповільненої зйомки процес хлебтання у декількох кішок і змогли розібрати його в деталях.

Виявилося, що тварини не занурюють язик у воду, а тільки торкаються їм її поверхні і відразу тягнуть язтка вгору разом з водяним стовпчиком, який ніби "приклеївся" до нижньої поверхні язика. Вода рухається вгору за інерцією, а сили гравітаційного тяжіння тягнуть її вниз, і врешті-решт стовпчик розривається. Кішки встигають закрити щелепи до того, як це відбувається.

Вчені перевірили свої припущення, сконструювавши модель котячого язика, що складається зі скляного диска, діаметр якого був порівнянний з кінчиком язика. Диск рухався вгору і вниз над рідиною, і дослідники могли регулювати швидкість його переміщення. За підсумками проведених дослідів фахівці підтвердили, що кішки домагаються балансу між інерцією і силами гравітаційного тяжіння. Автори роботи зняли на камеру інших представників сімейства котячих і переконалися, що вони хлебчуть так само, як кішки, тільки роблять це повільніше, так як їх язик має великі розміри і знаходиться вище над поверхнею рідини.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.