Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Вчені гадають над дивною магнітною поведінкою зірки системи Тау Волопаса

Автор: Sokol від 10-07-2013, 22:42
  • 85

Група астрономів з найстарішого Сент-Ендрюського університету в Шотландії, в рамках дослідження повного магнітного циклу сонцеподібної зірки системи Тау Волопаса, опублікувала цікаві результати своїх досліджень. Так, вивчаючи багато в чому схожу магнітну поведінку зірки системи Тау Волопаса з нашим Сонцем, зокрема циклічність зміни її полюсів, вони відзначили дуже швидкий цикл сонячної активності цієї зірки. Якщо у сонця магнітні полюси перевертаються "догори ногами" кожні 11 років, то на Тау Волопаса зміни проходять з регулярними інтервалами порядку одного року.

Як вважають вчені, в даному випадку аномалія пов'язана, швидше за все, з впливом приливної взаємодії близької гігантської планети. Поки астрономам відома лише одна планета в цій системі, так званий "гарячий Юпітер" Тау Волопаса b. Згідно з розрахунками, маса планети удесятеро більше, ніж у зовнішніх шарів фотосфери Тау Волопаса, а це означає можливість їх розкручування гравітацією. Планета знаходиться всього в 0,0481 а. е. від зірки і звертається навколо неї за 3,3 дня. Варто відзначити, що при такій близькості орбіти екзопланети до зірки з настільки швидким циклом є істотна ймовірність, що магнітне поле останньої викликає найсильніші північні сяйва і часткове випаровування атмосфери. Крім того абсолютно виключена можливість наявності атмосфери у гіпотетичних супутників гіганта.

На закінчення відзначимо, що головна зірка системи Тау Волопаса розташована на відстані в 51 світловий рік від Землі, має масу в 1,2 і радіус в 1,9 сонячних. Вік цього високометаллічного світила спектрального класу F7 не перевищує 2,5 млрд років, тобто воно набагато молодше Сонця. Незважаючи на те, що за багатьма своїми параметрами зірка дуже схожа на Сонце, магнітний цикл як виявилося це не зачіпає.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.