Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


У Сибіру виявлений новий вигляд людей

Автор: alex від 22-04-2010, 12:48
  • 0
У Сибіру виявлений новий вигляд людей


На території Південного Сибіру проживав невідомий раніше вигляд людини, яка відрізнялася і від неандертальців, і від Homo sapience. Таке відкриття зробили німецькі учені. Як повідомляють Дні.ру із засланням на ІТАР-ТАРС, співробітники Інституту еволюційної антропології Макса Планка, що знаходиться в Германії, провели генетичний аналіз виявленого фрагмента фаланги пальця древньої людини. Виявилось, що його вік складає приблизно 44 тисячі років. По обережніших оцінках, останкам від 30 до 48 тисяч років.

Група учених з декількох країн, що працювала з генетичним матеріалом, наданим скам'янілістю, назвали знайдена істота «жінкою Ікс». При цьому з'ясувалося, що структура ДНК знахідки на 50% відрізнилася від генетичної коди як сучасної людини, так і неандертальця.

"Мабуть, йдеться про новий вигляд людини, яка раніше не була відома світовій науці", — розповіли керівники досліджень Йоханес Краузе і Сванте Паабо. Вони вказали, що охрестили цей різновид древніх людей словом «Денісов», по назві печери, в якій був виявлений фрагмент скелета. Відзначимо, що разом з частиною фаланги пальця археологи знайшли і сліди досить розвиненої культури — браслет і інші прикраси.

Професор Кріс Стрінгер, фахівець за походженням людини з лондонського Музею природної історії, назвав знахідку «надзвичайно цікавим розвитком подій». «Ця робота з ДНК є абсолютно новим поглядом на еволюцію людини, що до цих пір майже не зрозуміла, в Центральній і Східній Азії», — додає він.

Алтайське відкриття дало фахівцям можливість передбачити, що три форми людини — хомо сапієнс, неандерталець і той тип, до якого відноситься «жінка Ікс», — могли зустрітися і вступити у деякі відносини один з одним десь на півдні Сибіру, повідомляє ВПС.

Маленький фрагмент фаланги пальця був виявлений в Денісової печері на Алтаї ще в 2008 році. Учені передбачили, що виявлена кість належала людині неандерталського типа, що залишила після себе артефакти мустьерськой культури або культури льоваллуа, які часто зустрічаються в алтайських печерах.

Проте на той момент знайдений фрагмент кісті академікові Анатолію Деревянко і докторові наук Михайлу Шунькову, співавторам нової публікації з Інституту археології і етнографії Сибірського відділення Російської академії наук, не міг сказати нічого про його колишнього господаря із-за своїх невеликих розмірів. Тому археологи дбайливо зберегли його для подальшого аналізу за участю групи Паабо, що вже мала сталі наукові взаємозв'язки з російськими ученими.

Німецьким колегам удалося витягувати із скам'янілості молекулу мітохондріальної ДНК для подальшого порівняльного аналізу.

В отличие от полного генома короткую молекулу митохондриальной ДНК гораздо легче извлечь из ископаемых образцов и расшифровать. Молекула мтДНК — это короткий фрагмент генома, постоянно находящийся в митохондриях, органеллах клетки, выполняющих важнейшую внутриклеточную функцию — выработку энергии. Ця молекула передається з покоління в покоління в практично незмінному вигляді лише по материнській лінії, а тому є характерною для того або іншого вигляду тварин або людей і дозволяє судити про різні параметри їх популяції.

Аналіз, проведений Іоганном Краузе з лейципгського інституту еволюційної ембріології імені Макса Планка і його співробітниками, дозволив укласти, що знов виявлена мтДНК відрізняється від сучасної людської 385 «буквами». Тоді як мтДНК неандертальця, вперше розшифрована в недалекому минулому групою Паабо, відрізняється від нашої всього на 202 «букви». Для того, щоб бути точними в своїх оцінках і уникнути помилок, учені розшифрували нову мтДНК 156 разів

Тим часом, як з'ясували учені раніше, неандертальці не передавали генів людині, не їли молочних продуктів, та зате могли говорити. Ученим удалося прочитати 3,7 мільярда пар азотистих підстав, що входять до складу неандерталської ДНК і взнати, як виглядає приблизно 63% генома Homo neanderthalensis. Дослідники вже зараз можуть сказати, що відмінність генома неандертальця від генома людини складає 12,8% різниць чоловік-шимпанзе, з якими людський геном збігається на 99%

На основі цих даних дослідники зробили вивід, що востаннє людина з Денісової печери «ділила» своїх предків з сучасною людиною і неандертальцем мільйон років назад.

Неандертальці ж і сучасні люди «розійшлися» набагато пізніше, приблизно 500 тисяч років назад. Таким чином, «жінка Ікс» представляє раніше невідому еволюційну гілку людини.

"Отримані дані (про мтДНК) перевершили всі наші чекання. Я майже не можу в них повірити. Це звучить дуже фантастично, щоб бути правдою, — признався Паабо в ході прес-конференції, присвяченої публікації. — Хто б не виніс цей мітохондріальний геном з Африки мільйон років тому, це у будь-якому випадку якась нова істота, яка до цих пір не світилася на наших радарах".

Мільйон років — це дуже мало, щоб передбачити, що гомінін з Денісової печери став продовженням лінії, на початку якої стоїть хомо еректус, що прийшов з Африки до Азії близько 1,9 млн років назад. Не може «жінка Ікс» бути і нащадком гейдельбергца — доісторичної людини, яка, як вважають, з'явилася близько 650 тисяч років тому.

Ученим вже давно відомо, що сучасна людина могла співіснувати з неандертальцем в Європі на протязі, можливо, більше 10 тисяч років. А в 2004 році дослідники з'ясували, що карликовий гомінін, що отримав прізвисько «хоббіт», існував на індонезійському острові Флорес ще зовсім недавно, всього 12 тисяч років назад, тобто набагато пережив той період, коли цей регіон заселила сучасна людина.

Що стосується неандертальців, то вони, схоже, жили в печері Окладникова на Алтаї близько 40 тисяч років назад. І це при тому, що група учених під керівництвом професора Російської академії наук Анатолія Деревянко виявила докази того, що що жили в тих краях Homo Sapiens робили кам'яні знаряддя, а неандертальці мешкали менш ніж 100 км. від Денісової печери.

Світова наука на основі новітніх даних прийшла до виводу, що за час еволюції на землі існували близько семи видів людей, що відрізнялися один від одного генетично. Але вижити зміг лише один з них — Homo sapiens. Що ж сталося?

Невже Homo Sapiens, що володіли великим об'ємом мозку і кращими здібностями в частині комунікації, знищили інші види?

Чи зникли інші види під впливом якихось природних катаклізмів або унаслідок продовольчої кризи, до якої вони не змогли пристосуватися?

Або йдеться про міжвидовому схрещуванні, а це означає, що вимерлі види — в сенсі чистоти ДНК — живуть і понині завдяки тому, що передали всім нам деякі зі своїх генів?

"Всі ці гіпотези як і раніше залишаються відкритими", — відзначає фахівець-антрополог з університету манчестера, Тері Браун. — Але найцікавіше те, що наші теорії стають усе більш складними".

Автори дослідження сподіваються, що незабаром їм удасться розшифрувати повну ядерну ДНК знов виявленого типа людей і точно встановити його місце серед відомих типів гомінід. Якщо гіпотеза про те, що кістковий останок дійсно належав людині раніше невідомого типа підтвердиться, це дасть вченим повне право привласнити йому назву і він стане першим родичем Homo sapiens, ідентифікованим по ДНК.
Джерело: news.rin.ru

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.