Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


10 цікавих фактів про Ейфелеву вежу

Автор: alex від 2-07-2012, 17:43
  • 85

Якщо ви запитаєте 100 різних людей, що у них асоціюється з Парижем, то, швидше за все, почуєте - Ейфелева вежа. Ця залізна леді є самою впізнанною, самою відвідуваною і самою фотографуємою туристами визначною пам'яткою світу.

Більше 200 000 000 людей відвідали Ейфелеву вежу з тих пір, як її побудували в 1889 році, адже саме з вершини цієї вежі можна побачити весь Париж.

Ось інші цікаві і неймовірні факти про Ейфелеву вежу:

1. Ейфелеву вежу ненавиділи

Почнемо з того, що Ейфелевої вежі могло б і не бути. Коли французький інженер Густав Ейфель вперше вирішив звести цю структуру в 1887 році, його затія була зустрінута з неабиякою часткою критики. Багато відомих культурних діячів тих часів, навіть підписали документ, в якому було сказано: "Протягом наступних років ми повинні будемо дивитися на огидну тінь ненависної колони із заліза і гвинтів, яка буде тягнутися над містом, як чорнильна клякса".

Одним з найбільших ненависників Ейфелевої вежі став письменник Гі де Мопассан, який часто обідав у ресторані вежі, так як це було єдине місце в Парижі, звідки не можна було побачити цю "огидну" структуру.

2. Вона не повинна була залишитися.

Ейфелеву вежу спочатку побудували в 1889 році, як тимчасову структуру в пам'ять 100-річного ювілею Французької революції. Її побудували в якості вхідної арки для Всесвітньої виставки 1889 року, і вона повинна була демонструвати перевагу французьких технологій та інженерії.

Її збиралися тримати протягом 20 років, а потім розібрати. Однак найвища будова в світі тих часів приваблювало багато уваги, а завдяки радіостанції, Ейфелева вежа залишилася.

 

3. Непереборна перешкода для Гітлера

Під час другої світової війни, перед тим як Гітлер увійшов в Париж в 1940 році, французи порушили привід ліфта, який не можна було полагодити через війну. Нацистські солдати не змогли дістатися до верхівки вежі, щоб розвісити свої прапори. З цього моменту, люди стали говорити, що "Гітлер завоював Францію, але не зміг завоювати Ейфелеву вежу".

4. Барвиста вежа

Так як сама структура досить висока, Ейфелеву вежу фарбують трьома різними відтінками кольорів. Самий темний використовується у основи вежі, а найяскравіший колір на верхівці. Саму вежу покривають 60 тоннами фарби кожні 7 років, для того, щоб захистити її від корозії.

5. Вигравірувані імена

Густав Ейфель вигравіював імена 72 найвидатніших французьких інженерів, вчених і математиків того часу, які брали участь у створенні Ейфелевої вежі. На початку 20-го століття імена були зафарбовані, але знову відновлені в 1986-1987 році компанією Société Nouvelle d'exploitation de la Tour Eiffel.

6. Найвище місце для реклами

З 1925 по 1935 рік освітлений знак автомобільної компанії Citroën прикрашав три з чотирьох сторін башти. Це стало найбільшою рекламною акцією і найвищим місцем для реклами в світі в той час.

7. Стійка вежа

Ця величезна башта практично не страждає від вітру. Навіть при самому сильному вітрі, верхівка Ейфелевої вежі відхиляється всього на 15 сантиметрів. При цьому сонце може привести до того, що верхівка вежі відхиляється на 17 сантиметрів. Через висоту цієї структури і рвучких вітрів, шанси нещасних випадків під час будівництва Ейфелевої вежі були дуже високі, але тільки одна людина постраждала при зведенні вежі.

8. Одне з найпопулярніших місць для самогубств

Самогубства, вчинені на Ейфелевій вежі - це досить поширене явище. У Франції один з найвищих показників самогубств в світі: 17,5 самогубств на 1000 чоловік. Позбавлення себе життя з 300-метрової залізної вежі стало третім за популярністю методом самогубства у Франції після отруєння і повішення.

Багато разів люди робили спроби вбити себе, і їх намірам не судилося реалізуватися. Одним з найбільш цікавих випадків стався з жінкою, яка стрибнула з Ейфелевої вежі, приземлилася на дах автомобіля, а потім вийшла заміж за власника машини.

9. Продана двічі

У 1925 році шахраю Віктору Люстіг (Victor Lustig) вдалося продати знамениту башту на металобрухт, двічі. Він переконав двох різних людей взяти участь у фінансуванні структури, так як місто більше не взмозі  її підтримувати. Люстиг навіть наполягав на хабарі, щоб клієнт міг виграти престижний конкурс торгів міста. Після того, як він отримав гроші, шахрай зник, а через кілька років він вирішив повторити той же трюк, але невдало.

10. Копії Ейфелевої вежі

Невеликі копії Ейфелевої вежі можна побачити в багатьох куточках світу: в Лас-Вегасі в США, в місті Шеньчжень провінції Гуандун в Китаї, місті Слобозія в Румунії, в Копенгагені в Данії, у Варні в Болгарії, місті Актау в Казахстані та інших містах.

Коментарі:

Додати коментар
  • Sokol

  • 2 июля 2012 21:08
  • Группа: Адміністратори
  • ICQ:
  • Регистрация: 24.12.2009
  • Статус: Пользователь offline
  • Комментариев: 13
  • Публикаций: 321
^
Невеликі копії Ейфелевої вежі можна побачити в багатьох куточках світу: в Лас-Вегасі в США, в місті Шеньчжень провінції Гуандун в Китаї, місті Слобозія в Румунії, в Копенгагені в Данії, у Варні в Болгарії, місті Актау в Казахстані та інших містах.

А про Донецк не написали! В Донецке есть копия, фотки правда хорошей нету, есть на пленке, но сканить влом. Как буду рядом сфотаю, а пока вот маленькая
эйфелева башня в донецке

--------------------
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.