Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


У Дніпрі з'явилися субтропічні риби і медузи

Автор: alex від 10-06-2012, 21:29
  • 0

У Дніпрі з'явилися субтропічні риби і медузи

У Дніпрі завелися субтропічні риби: з 56 рідних видів, які живуть у головній річці Україні, серед інших 18-ти є піраньї, медузи, змієголові.

За словами спостерігача над процесами в річці іхтіолога з кафедри Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара Романа Новицького, в останні кілька років в річці з'явилися 18 видів нових риб і 2 види крабів, яких тут в помині не водилося.

«Деяких завезли, інші захопили нову територію проживання самостійно. Якщо 4-5 років тому сонячний окунь (мешкає в субтропічних водах), завезений з Північної Америки і незрозуміло як потрапив у Дніпро, був для нас великою рідкістю, то сьогодні його можна зустріти повсюди, - говорить Новицький. - А Самару (ліва притока Дніпра) він освоїв за останні два роки на 70 кілометрів від гирла вгору за течією. І зараз він присутній вже в 22 річках регіону ».

Ця риба, за словами фахівця, - харчовий конкурент для дніпровських «аборигенів»: коропів, лящів, карасів. Оскільки не гидує ні тваринної, ні рослинною їжею. При цьому самі по собі «чужі» не є промисловими видами.

На думку експертів, екзотичні риби, швидше за все, потрапляли в Дніпро з акваріумів. Однак ці хижаки дуже теплолюбні, так що українську зиму можуть не пережити. А в серпні в районі Монастирського острова в Дніпропетровську можна знайти і медуз.

«Найбільша проблема чужих видів полягає в тому, що ми не можемо спрогнозувати, як вони себе поведуть в майбутньому. Невелику прісноводну рибку чебачка амурського вперше виявили у нас в 1992 році. Тепер на 10 квадратних метрах прибережних вод Дніпра можна зловити 4-5 кілограмів цього новачка ... Вже йдуть розмови, що десь - можливо, в каналі Дніпро - Донбас - ловили азіатського змієголова. Він великий і їсть все підряд, а значить, з часом може витіснити інших великих риб », - розповів Новицький.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.