Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Білл Гейтс виділив майже мільйон доларів на вивчення запаху брудних шкарпеток

Автор: alex від 15-07-2011, 22:39
  • 0

 

Мільярдер Білл Гейтс не втомлюється дивувати світ своїми проектами, один дивніше іншого. Тільки днями його благодійний фонд оголосив про те, що хоче внести вагомий внесок у більш раціональне використання людських випорожнень.

Нагадаємо, що, за задумом подружжя Гейтс, з екскрементів вони вирішили отримувати електроенергію, а з переробленої сечі - питну воду. Крім того, він хоче вирішити проблеми санітарії у країнах третього світу, де близько 40% населення не мають доступу до каналізації, справляючи нужду під відкритим небом. Гейтс вирішив кожного жебрака забезпечити власним туалетом. І виділив на це близько 10 мільйонів доларів. У червні ж Гейтс заявляв про те, що готовий виділити великі кошти для переробки людських фекалій в метанове біодизельне паливо.

 

За словами його сподвижників, людські фекалії є концентрованим органічним матеріалом, що володіє досить високою енергетичною цінністю в порівнянні з іншими видами біопалива. Це допоможе, зокрема, створити новий альтернативний джерело енергії. Таким чином за останній час мільярдер виявив явне захоплення «пахучими» технологіями.

І ось новий «пахучий» проект, на який Гейтс виділяє 775 000 доларів, - розробка пасток для малярійних комарів. Винахід грунтується на дослідженнях лауреатів так званої Шнобелівської премії 2006 року, повідомляє _medportal.ru. Боротися з комарами - тільки малярійними - будуть запахом брудних шкарпеток.

Це засіб боротьби було підтверджено в ході експерименту, коли ефективність приманки тестувалася протягом 10 годин - шкарпетки весь цей час носив 26-річний доброволець. І виявилося, що цей пахучий елемент гардеробу приваблює в 5 разів більше диких комарів різних видів. Тоді, в 2006 році, над цим «відкриттям» тільки посміялися. А сьогодні вчені, що фінансуються Гейтсом, планують всерйоз використовувати брудні шкарпетки для заманювання малярійних комарів у пастки.

 

- Тут важливу роль відіграє вартість і доцільність, - зауважив керівник дослідження Фредос Окуме. - Дістати брудні шкарпетки неважко, і не потрібно змішувати хімікати. Це така річ, яку можна виготовити кустарним способом.

Нагадаємо, що Шнобелівська (Антинобелівська, Ігнобелівської) премія - пародія на престижну міжнародну нагороду - Нобелівську премію. І присуджується за наукові досягнення, «які спочатку викликають сміх, а потім змушують задуматися». Барт Кнолс і Руурд де Йонг з сільськогосподарського університету Вагенінген (Нідерланди) в 2006 році отримали Шнобелівську премію з біології за відкриття того факту, що самок малярійного комара Anopheles gambiae однаково приваблюють запахи лімбургського сиру і людських ніг.

А вже в січні 2010 року була придумана пастка-приманка для малярійного комара на основі хімічних сполук, що залучають комарів у запаху людини. Серед цих речовин - видихається людьми вуглекислий газ, а також аміак, L-молочна кислота і ряд аліфатичних карбонових кислот, що входять до складу людського поту.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.