Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Аварія на газопроводі в районі селища Гути

Автор: alex від 13-02-2012, 10:50
  • 0
Аварія на газопроводі в районі селища Гути

Під час ліквідації аварії. Перший заступник голови Харківської облдержадміністрації В. Я. Дулуб (другий зліва)


Недільної днини 12 лютого всю Богодухівщину облетіла звістка про масштабну аварію на газогоні в районі селища Гути, внаслідок якої 8 населених пунктів залишилися без газопостачання. Що це була за аварія, як її вдалося ліквідувати, чи відновлене газопостачання сіл – саме ці питання були адресовані голові районної державної адміністрації В.М.Бєлому.

- Справді, вранці 12 лютого, приблизно о 6-й год. 50 хв., в районі ПАТ «Первухінський цукрозавод» на газопроводі високого тиску, який проходить під проїжджою частиною дороги, стався витік газу, - розповів голова Богодухівської РДА. - Ця аварія стала справжньою надзвичайною подією для району, адже без газу лишилися 8 населених пунктів району: Гути, Губарівка, Павлівка, Кручик, Полкова Микитівка, Ульянівка, Первухінка, Куп’єваха, газопостачання було припинене у 1823 абонентів.

Разом з начальником РВ ГУМНС України в Харківській області В.О.Соломахою і начальником Богодухівського управління газового господарства ПАТ «Харківгаз» П.І.Фіньком ми одразу виїхали на місце події. Було створено оперативний штаб, визначено обсяг і план робіт. Протягом двох годин спільними зусиллями було організовано всі необхідні механізми для усунення аварії. Передусім, на місце аварії прибуло 13 одиниць необхідної техніки з Богодухівського району розподільчих мереж, «Богодухівського райавтодору» дочірнього підприємства «Харківоблавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України», Богодухівського управління газового господарства ПАТ «Харківгаз».

Одночасно з відновлювальними роботами на газопроводі за участю аварійних служб і рятувальників органи місцевого самоврядування проводили масову роботу з оповіщення населення, зокрема, через радіо.

Силами ГУ МНС України в Харківській області на місце події було направлено чотири «Кунги» для створення пунктів обігріву. РВ МНС України в Харківській області та районною державною адміністрацією для робітників і населення було забезпечено гаряче харчування, здійснений підвіз палива бензовозом.

Серед першочергових наших дій було переведення навчальних закладів вказаних населених пунктів на резервні види палива.

Невдовзі на місце аварії прибули перший заступник голови Харківської обласної державної адміністрації В.Я.Дулуб, начальник ГУ МНС України в Харківській області П.В. Одарюк, генеральний директор ПАТ «Харківгаз» В.В.Зленко.

З допомогою всієї наявної техніки МНС, зокрема, бензорізу, відбійних молотів, спеціальних пристроїв через певний час вдалося «побороти» мерзлу землю і дістатися до місця аварії. І вже близько 18-ї години було повністю ліквідовано аварію. Одразу в порядку черговості газопостачання було відновлено у названих населених пунктах. Повторні пуски газу кожному абоненту було закінчено опівночі.

Так спільними зусиллями і злагодженими діями ми повністю ліквідували аварію на газопроводі високого тиску. Тож хочу подякувати усім, хто брав участь у ліквідації аварії, передусім, аварійній бригаді Богодухівського управління газового господарства ПАТ «Харківгаз» та РВ ГУМНС України в Харківській області за виявлену стійкість, адже доводилося працювати в умовах майже 30-градусного морозу. А зварювальник під час зварювальних робіт на газопроводі взагалі працював у небезпечних умовах, коли вогонь сягав кількох метрів.

- Володимире Миколайовичу, а якби не вдалося так швидко ліквідувати аварію?..
- Зрозуміло, ніхто не знав, чи встигнемо ми за один день ліквідувати таку масштабну аварію, і оперативним штабом було розроблено запасні варіанти. Планували у випадку, якщо б оперативно не справлялися з аварією, вжити заходи, зокрема, щодо зливу води з опалювальних систем шкіл, ДНЗ, АСМ, ФАПів, БК, клубів, інших соціальних об’єктів. А далі - діяти послідовно у напрямку ліквідації аварії. І дуже добре, що до цього плану не дійшло. Спільні злагоджені дії названих служб і їх керівників дали змогу уникнути непередбачуваних наслідків аварії і ліквідувати її з найменшими втратами для земляків.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.