Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Найвідоміші лікарські міфи

Автор: Solnishko від 21-05-2010, 17:11
  • 0
Найвідоміші лікарські міфи


Найвідоміші лікарські міфиБільшість людей з дитинства виховуються з певними правилами для гігієни, харчування, ранкової гімнастики і іншого. Хто з нас не чув твердження, що в день потрібно випивати 2 літри води або, що під час хвороби потрібно частіше мити руки, щоб не заразити інших. Ці прості правила як би виховують у нас охайність і здоровий спосіб життя, настільки необхідні будь-якій людині. Однак серед усіх розпоряджень, яких рекомендують нам дотримуватися лікарі та батьки існують абсолютно безглузді, дотримуватись яких зовсім не обов'язково. Не вірите? Дивіться самі ...

Ще не так давно в 2007 році два талановитих американських лікаря вирішили перевірити всі розпорядження, які так ретельно дотримуються люди. Др. Rachel C. Vreeman і Др. Aaron E. Carroll з Indiana University School of Medicine зібрали медичні міфи, в які вірять навіть деякі лікарі, і опублікували весь список тверджень в BMJ (British Medical Journal).

Не все, що вивчається, а надалі затверджується вченими, є правдою. Найчастіше дослідження, де лікарі або лаборанти пишуть, ніби шоколад допомагає схуднути або червоне вино покращує кровообіг, можуть бути стовідсотково точними.

Практично кожне твердження можна оскаржити, як це зробили американські лікарі і не тільки.

1. Люди повинні пити, щонайменше, вісім склянок води на день

Автори не виявили ніяких наукових даних для цієї рекомендації. Джерелом може бути стаття 1945-го року, опублікована Національним дослідницькою радою, частиною Національної Академії Наук, в якому зазначається, що «приблизну кількість» води для дорослих становить 2,5 літра на добу, хоча в останньому реченні відзначено, що значна частина її вже міститься в їжі, яку ми їмо.

Якщо останнє, вирішальне пропозицію ігнорується, заява може бути витлумачено, як інструкція пити вісім склянок води на день. Існуючі дослідження показують, що достатнє вживання рідини, як правило, задовольняються за рахунок типового добового споживання соку, молока та напоїв, в тому числі що містять кофеїн.

2. Ми використовуємо тільки 10 відсотків нашого мозку

Віра в те, що ми використовуємо тільки 10 відсотків нашого мозку, зберігається протягом майже цілого століття. Іноді цей вислів приписують Альберту Ейнштейну, але ніде й ніколи не було зафіксовано подібний вислів. У дослідженні автори знайшли згадки про цей міф у джерелі 1907 року. Він часто повторюється людьми, які виступають за самовдосконалення.

Автори заявили, що дані дослідження пацієнтів з ушкодженнями мозку доводять, що люди використовують значно більше, ніж 10 відсотків від їх мозку. При цьому численні дослідження мозку не виявили ні одну повністю неактивну його область. І ніхто ще не знайшов «нефункціонуючі» 90 відсотків.

3. Волосся і нігті продовжують рости після смерті

Цей міф часто повторюється у фільмах і ток-шоу, але це не так. Ріст волосся і нігтів вимагає «складної гормональної регуляції», що припиняється після смерті тіла. Причина, по якій міф виявився живучим, може бути зневоднення тіла після смерті і подальше скорочення м'яких тканин, що може створити ілюзію росту волосся і нігтів.

4. Гоління волосся змушує їх рости швидше, темніше і грубіше

Це загальне переконання часто повторюється в засобах масової інформації. У дослідженні 1928-го року клінічні докази свідчать про те, що гоління не впливає на ріст волосся. Висновок підтверджується і в більш пізніх дослідженнях. Коли волосся ростуть після гоління, то здаються грубими, оскільки вони не мають звуженої закінчення, яким володіє волосся до гоління. Волос здається темнішою тому, що він не був схильний до сонячного світла, як раніше неголений волосся.

5. Читання при тьмяному світлі руйнує зір

При поганому освітленні важко зосередитися, ви блимає рідше, що призводить до сухості очі. Тому читання при тьмяному освітленні це незручно, але не викликає органічних ушкоджень.

6. Коли шлунок порожній, людина переживає почуття голоду

Насправді, порожній шлунок ніяк не впливає на відчуття голоду. Людина відчуває це почуття лише тоді, коли в крові не вистачає певних поживних речовин. При цьому, в ту частину мозку, яку прийнято називати «центром голоду», надходить сигнал про це. Саме цей центр голоду регулює роботу шлунку.

Коли в крові достатньо поживних речовин, центр голоду уповільнює роботу шлунку і кишечника. Відповідно, коли в крові виявляється нестача цих речовин, він активізує роботу цих органів. Як наслідок, ми деколи і чуємо «уручну» свого шлунку. У якості більш наочного підтвердження міфу про порожньому шлунку можна навести той факт, що під час хвороби людина, як правило, не відчуває почуття голоду, незважаючи на те, що його шлунок зовсім порожній.

Ви, напевно, також помічали, що почуття голоду не зникає, якщо, приміром, наситити свій шлунок тільки одними фруктами. При цьому вам все одно хочеться їсти. Це означає, що наш апетит стежить за тим, щоб ми не тамували свій голод якоїсь однієї їжею. Це завдало б шкоди організму, оскільки в одноманітній їжі не міститься достатньої кількості поживних речовин, які йому потрібні.

7. Краще дотримуватися анотації до препарату, ніж словами лікаря

Звичайно, інструкції до ліків читати потрібно, і читати уважно, адже давно зазначено, що якщо людина розуміє, як має працювати ліки, то його ефективність підвищується. Однак дозу, режим прийому препарату і його тривалість набагато краще інструкції підбере лікар, який орієнтується не на середнього людини без супутніх захворювань, а на ваші індивідуальні особливості і свій досвід.

8. Чим ліки дорожче, тим ефективніше

Далеко не завжди. На вартість препарату позначається «розкрученість» марки, трудовитрати в країні-виробнику, число посередників, через яких він дійшов до аптеки, і багато інших чинників. Нерідко ціна на абсолютно однакове ліки в різних аптеках істотно

розрізняється.

Буває, що препарат доріг тільки тому, що він єдиний на ринку з таким ефектом, і виробник без конкуренції вільний призначати будь-яку ціну, щоб швидше окупити витрати на виробництво. Так що дорогий - не означає кращий, точно так само, як дешевизна не свідчить про неефективність. Знайома з дитинства «зеленка» залишає в рані не більше мікробів, ніж розкручена супержідкость для дезінфекції.

9. Для «знайомих» таблеток лікар не потрібен

Якщо один раз ліки вам допомогло, не потрібно перетворювати це на аксіому. Щоб пити таблетки з користю, потрібен вірний діагноз і правильна доза. За рецептом на анальгін і но-шпу до лікаря не побіжиш, але безпеку таких ліків закінчується, якщо приймати їх довго або перевищувати гранично допустимі дози. Крім того, ваш організм з часом змінюється і те, що допомогло десять років тому, сьогодні може і нашкодити.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.