Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Енергетичні напої - головні вороги емалі зубів

Автор: alex від 2-07-2012, 21:15
  • 85

На підставі результатів недавніх досліджень, опублікованих в журналі Академії загальної стоматології, була викладена наступна статистика: у підлітковому середовищі лякаюче зростає число порожнинної ротових захворювань. П. Джейн - провідний автор досліджень констатує: «Такий різкий зліт числа захворювань зубів пов'язаний з тим, що у підлітків зростає все більше шкідливих звичок, одна з яких - захоплення спортивними напоями і напоями-енергетиками.

Ці напої на зубну емаль надають руйнівну дію (зовнішнє глянсове тверде покриття зубів). Справа тут в тому, що спортивні напої та енергетики містять досить високу ступінь кислотності, і це в буквальному сенсі просто роз'їдає емаль ».

Пошкодження зубної емалі незворотні, і тому зуби в даному випадку стають вельми уразливими, починається розвиток карієсу, а потім і швидкий розпад колись здорових зубів. Доктор Джейн заявляє: «Підлітки енергетики і спортивні напої найчастіше вживають для того, щоб домогтися поліпшення своїх спортивних показників або у зв'язку з напруженим способом життя, коли необхідно дати струс нервової системи. Ніхто з цих молодих людей не в курсі, що роблять ці напої із зубною емаллю ».

Згідно зі статистичними даними близько 62 відсотка підлітків в США щодня вживає не менше одного спортивного напою, і порядку 30 відсотків не рідше ніж раз на добу вживає енергетики.

Дослідниками були взяті для лабораторних аналізів 9 енергетиків та 13 спортивних напоїв. Рівень кислотності в них варіюється не тільки від марки до марки, а й від смакових якостей одного і того ж виробника. Для тестування впливу ступеня кислотності кожного з них на емаль зубів, дослідниками були взяті зразки зубної емалі людини. Зразки на дві години занурювалися в штучну слину. Після чого пробний матеріал на 15 хвилин занурювався в зразки спортивних напоїв та енергетиків.

Даний цикл повторювався щодоби по чотири рази. Це тривало протягом п'яти днів. Після процесу занурень проводився аналіз зубної емалі, і виявилося, що вже через п'ять днів деформація емалі стала незворотною. Також тести дали наступний результат - енергетики в два рази більше викликають деформацій ніж спортивні напої. Доктор П. Джейн волає до людей про мінімізацію вживання аналогічних напоїв.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.