Рекомендовать Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Аналіз регуляторного впливу проекту рішення Богодухівської міської ради «Про затвердження ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців»

Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв'язати1. Опис проблеми:
Відповідно до п.п.1ст.293. Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» міській раді надано повноваження встановлювати фіксовані ставки єдиного податку в межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати для першої групи платників даного податку та від 2 до 20 відсотків – для другої групи платників єдиного податку. При прийнятті рішення ХV сесії Богодухівської міської ради VI скликання від 23.12.2011р. №538 «Про затвердження ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців» міська рада не мала інформації щодо розрахункових показників місцевих бюджетів, які були допрацьовані Міністерством фінансів України та доведені міській раді після вказаної дати. За прогнозними показниками обсяг надходжень єдиного податку до бюджету розвитку спеціального фонду місцевого бюджету на 2012 рік визначено в розмірі на 24% більшому від очікуваних, на що було вказано в листі фінансового управління РДА від 23.12.2011р. № 02-10/701.

До того ж, відповідно до ст.71 Бюджетного кодексу України, надходження єдиного податку зараховується до бюджету розвитку спеціального фонду місцевих бюджетів і використовується на виконання власних повноважень, в тому числі на здійснення заходів інвестиційного характеру. З метою виконання доходної частини міського бюджету виникла необхідність перегляду прийнятих ставок єдиного податку для фізичних осіб підприємців.

2. Визначення цілі регулювання
Проект рішення “Про затвердження ставок єдиного податку для фізичних осіб - підприємців» розроблено з ціллю:
- виконання Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності»;
- оптимізація ставок єдиного податку в місті, що дозволить усунути існуючі недоліки та проблеми з цього питання, збалансувати інтереси суб’єктів господарської діяльності, населення, органів влади;
- отримання додаткового обсягу надходжень до міського бюджету.

3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення поставлених цілей
1.Залишити рішення ХV сесії Богодухівської міської ради VI скликання від 23.12.2011р. №538 «Про затвердження ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців» без змін.
В такому разі незбалансований міський бюджет не забезпечить виконання видаткової частини бюджету за відповідними статтями витрат, унеможливить розвиток соціальної інфраструктури міста та підтримання належних, безпечних умов проживання в ньому.
2.Прийняти нове рішення «Про затвердження ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців».
Виконання нового рішення надасть можливість збалансувати інтереси суб’єктів господарювання, міської ради та мешканців міста.

4. Механізм та заходи, що пропонуються для розв'язання проблеми
-встановлення та застосування нових ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців.

5. Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта
Вплив зовнішніх факторів на дію регуляторного акта
Прийняття вищезазначеного рішення міської ради надає можливість отримати додаткові надходження до міського бюджету.
На досягнення цілей у разі прийняття цього рішення можуть вплинути такі негативні зовнішні фактори, як:
- неплатежі суб’єктів підприємницької діяльності;
- зменшення кількості суб’єктів підприємницької діяльності, що обрали спрощену систему оподаткування.
Позитивним чинником може бути розширення видів підприємницької діяльності та покращенню підприємницького середовище в цілому.

6. Визначення очікуваних результатів прийняття регуляторного акта
Внаслідок затвердження регулювання в перспективі планується збільшення кількості як СПД, так і надходженнь до місцевого бюджету від оплати податкових зобов'язань.

7. Обгрунтування строку дії регуляторного акта
Строк дії запропонованого регуляторного акту необмежений, із можливістю внесення до нього змін та його відміни у разі зміни чинного законодавства чи в інших необхідних випадках.

8. Визначення показників результативності регуляторного акта
Результативність регуляторного акта полягає у:
- збільшенні кількості зареєстрованих СПД, що сплачують єдиний податок.
- збільшенні кількості найманих працівників, за рахунок розвитку підприємницького середовища;
- збільшення надходжень до міського бюджету;

9. Заходи за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта
Базове відстеження результативності здійснюватиметься до дати набрання чинності цього регуляторного акта. Повторне відстеження результативності планується здійснити через рік після набуття чинності регуляторним актом.
З огляду на показники результативності, визначені в попередньому розділі АРВ, відстеження результативності цього регуляторного акта буде здійснюватися статистичним методом.
У рамках статистичного методу буде проведено аналіз офіційної статистичної інформації щодо кількості зареєстрованих СПД, які сплачують єдиний податок, надходження від їх діяльності до місцевого бюджету, та кількість найманих працівників.

Провідний спеціаліст апарату міської ради                                      Л.М.Моргун

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.