Рекомендовать Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Робота житлової комісії

УКРАЇНА
ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ
БОГОДУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА
В И К О Н А В Ч И Й К О М І Т Е Т
Р І Ш Е Н Н Я


від 21.06.2011 № 228

Про роботу житлової комісії виконавчого комітету Богодухівської міської ради за 2010 рік та за січень-травень 2011 року

Розглянувши інформацію керуючого справами виконкому міської ради, секретаря житлової комісії Щербак А.М. про роботу житлової комісії виконавчого комітету Богодухівської міської ради за 2010 рік та за січень-травень 2011 року, керуючись ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради

В И Р І Ш И В:


1. Інформацію керуючого справами виконкому міської ради, секретаря житлової комісії Щербак А.М. взяти до відома.
2. Визнати роботу житлової комісії виконавчого комітету міської ради належною.
3. Голові житлової комісії Коваленку І.В. та секретарю комісії Щербак А.М. організувати роботу щодо уточнення інформації про громадян, які потребують поліпшення житлових умов, з метою включення її до Єдиного державного реєстру.
4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови Коваленка І.В.


Міський голова
В.БЄЛИЙ

ІНФОРМАЦІЯ
про роботу житлової комісії виконавчого комітету Богодухівської міської ради за 2010 рік
та за січень-травень 2011 року


При виконавчому комітеті Богодухівської міської ради працює житлова комісія в складі 7 чоловік, очолює її заступник міського голови Коваленко І.В. До складу комісії входять представники КП «Богодухівжитло», Богодухівської громадської організації ветеранів локальних війн «Єдність», районної організації ветеранів України, головний санітарний лікар району, депутати міської ради, спеціалісти апарату.

Склад комісії, згідно з діючим законодавством України, затверджується на першому засіданні виконкому нового скликання і діє на протязі строку його повноважень. Засідання комісії скликається у відповідності з планом її роботи, щомісячно перед засіданням виконавчого комітету. Для кворуму необхідна присутність не менше половини її членів, всі питання в комісії вирішуються більшістю голосів і оформляються протоколом, який підписується усіма присутніми на засіданні членами комісії. В своїй роботі житлова комісія в основному керується Житловим кодексом Української РСР, який набрав чинності з 01 січня 1984 року, а також Правилами обліку громадян, які потребують покращення житлових умов. Цей документ був затверджений теж в 1984 році.

Житлова комісія охвачує всі види та етапи діяльності щодо забезпеченню громадян житлом: прийняття на квартирний облік, включення в списки громадян першочергового та позачергового одержання житлових приміщень, зняття з квартирного обліку, перенесення черги, розгляд скарг громадян. Комісія готує пропозиції щодо вказаних вище питань та вносить їх на розгляд виконкому. Пропозиції комісії мають характер рекомендацій, але її участь у розгляді відповідних питань є обов’язковою. Виконком не має права розглядати питання квартирного обліку та надання житлових приміщень, які попередньо не були розглянуті комісією.

В 2010 році житловою комісією проведено 11 засідань, з січня по червень 2011 року – 5. Розглянуто 41 заяву щодо постановки на квартирний облік, стільки ж обстежено житлових умов громадян та складено відповідних актів.

У виконкомі ведеться журнал обліку громадян, які перебувають в черзі на одержання жилих приміщень. Журнал пронумерований, прошнурований, скріплений печаткою. Списки громадян, які перебувають на квартирному обліку, затверджені рішенням виконкому і вивішені в міській раді для загального огляду.

На кожного громадянина, прийнятого на квартирний облік, заведена облікова справа, в якій знаходяться всі необхідні документи.

Станом на 1 червня 2011 року на квартирному обліку в міськвиконкомі перебуває 218 сімей. З них: 3 сім'ї, які мають право на позачергове одержання житла (інваліди ЧАЕС, діти-сироти), 91сім'я включена до списку на першочергове одержання жилих приміщень (учасники бойових дій, багатодітні сім`ї, одинокі матері, вчителі та інші категорії), 124 – загальна черга.

Не зважаючи на те, що в 2008-2009 рр. більше 70 сімей одержали житло за рахунок міської ради, був заселений 30-квартирний будинок для медпрацівників, черга на житло не зменшується. Це говорить про те, що механізм розв’язання житлової проблеми, що діяв раніше і продовжує застосовуватись дотепер, є неефективним і не дозволяє не тільки повністю забезпечити громадян житлом, але хоча б суттєво зменшити чергу на одержання житла.

Чинний ЖК містить застарілі правові норми, не адаптований до тих змін, які відбулися в житловій сфері, існує нагальна потреба і у вдосконаленні Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов і надання їм житлових приміщень, що наразі діють в Україні.

12 січня 2006 року Верховна рада прийняла Закон України «Про житловий фонд соціального призначення», який набув чинності 1 січня 2007 року. Цей закон передбачав безоплатне забезпечення житлом громадян, які потребують соціального захисту.

Очікувалося, що виконання Закону сприятиме виправленню ситуації, коли в черзі на отримання нового житла перебувають 1,5 млн. українських сімей. Але цей Закон не діє.

На сьогодні Міністерством будівництва та житлово-комунального господарства України вживаються заходи зі створення Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, відповідно до законодавства та перебувають на квартирному обліку. Необхідність ведення Реєстру врегульована на законодавчому рівні Законом України від 29.06.2010 № 2367-VІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері будівництва житла», також внесені зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», яким до делегованих повноважень виконавчих органів рад віднесено здійснення заходів щодо ведення Реєстру.

Керуючий справами
виконкому міської ради
А.Щербак

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.