Рекомендовать Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Якщо ваша дитина у дитсадку

Опубликована 8-03-2013, 09:00 в розділ Офіційний Богодухів » Новини
  • 0

Як правильно нараховується батьківська плата в дошкільному навчальному закладі? Чи звільняються від плати одинокі матері, багатодітні сім’ї — ці запитання, які нерідко порушують наші читачі, ми переадресували заступнику міського голови Л.І.Рогинській. Її відповідь — до вашої уваги.

– Відповідно до ст.35 Закону України “Про дошкільну ос-віту” батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у комунальному дошкільному навчальному закладі, який знаходиться у міській місцевості, в розмірі, що не перевищує 50 відсотків вартості харчування на день.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.08.2002 № 1243 “Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів” наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 № 667 затверджено Порядок встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах (далі — Порядок). Відповідно до цього Порядку міська рада раз на рік за поданням дошкільних навчальних закладів міста з урахуванням матеріального стану сім”ї та режиму роботи закладів встановлює розмір батьківської плати.

На 2013 рік рішенням міської ради вартість харчування однієї дитини на день встановлена у розмірі:

– для дітей віком від 1 до 3 років — 8 грн. 40 коп.;

– для дітей віком від 3 до 6 (7) років — 12 грн.

В літній оздоровчий період витрати на харчування збільшуються на 10% для придбання свіжих овочів та фруктів.

Право на звільнення від плати за харчування дитини в дошкільному навчальному закладі мають батьки або особи, які їх замінюють, у сім”ях, в яких сукупний доход на кожного члена за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку установлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах. На поточний рік цей рівень складає 370 грн. 24 коп. Звільнення батьків від плати або зменшення розміру плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах проводиться щороку і може переглядатися протягом року, але не більше одного разу, і запрова-джується в місячний термін після подання  відповідних документів до централізованої бухгалтерії міської ради.

Для батьків, у сім’ях яких троє і більше дітей (тобто для багатодітних родин), розмір плати зменшується на 50%.

Звільнення від плати одиноких матерів Порядком не передбачено.

Батьки сплачують лише за дні відвідування дитиною дошкільного навчального закладу. За дні, в які дитина не відвідувала заклад (у разі хвороби, карантину, санаторного лікування, відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, у літній оздоровчий період тощо), плата з батьків не справляється.

Плата за харчування дітей вноситься щомісяця до банківських установ. За її своєчасне надходження несуть відповідальність керівники дошкільних навчальних закладів.

Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305, у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців, така дитина може бути відрахована з дошкільного навчального закладу.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.