Рекомендовать Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Підсумки конкурсу ЯКБИ МЕРОМ БОГОДУХОВА БУВ Я

Опубликована 9-06-2010, 23:16 в розділ Офіційний Богодухів » Новини
  • 0
Підсумки конкурсу ЯКБИ МЕРОМ БОГОДУХОВА БУВ Я

Нагорода - переможцю конкурсу Карині Карапетян


Протягом минулого навчального року в навчальних закладах міста проходив конкурс творів учнівської молоді «Якби мером Богодухова був я».

На розгляд організаційного комітету були представлені 43 роботи учнів 5-11 класів богодухівських гімназії № 1 (3 твори), колегіуму № 2 (12 творів) і ліцею № 3 (28 творів). Причому мером більше мріють стати дівчата – ними виконано 36 робіт; решту – 7 творів – написали хлопці.

Спільними зусиллями учні створили колективний портрет мера нашого міста. Якими ж рисами він має бути наділений?
Це людина з активною життєвою позицією, чесна, відповідальна, неегоїстична, доброзичлива і добросовісна, сильна, уважна, розумна, виважена, розсудлива, хороший господар. Якщо ж охарактеризувати коротко, то – незвичайна особистість. Мер повинен мати вищу освіту, уміти спілкуватися з людьми всіх вікових категорій, бути хорошим дипломатом, любити Богодухів, робити приємне, корисне та потрібне для людей, нести відповідальність за життя кожного мешканця.
Він повсякчас має пам’ятати «золоте правило»: поводься з іншими так, як би ти хотів, аби повелися з тобою. А працювати так, щоб потім не було соромно за те, що зробив.
Автори визначили найголовніші проблеми в місті, якими у першу чергу повинен перейматися мер. Це дороги і водопостачання, прибирання узбіч від сміття, придбання снігоочисної машини, виховання у молоді національного духу, поліпшення культурного і духовного життя.
«Кожен з нас бодай трішечки може покращити життя в нашому місті», - вважає Анастасія Машурова із ліцею № 3. І ніби продовжуючи її думку, Поліна Лубкова із цього ж навчального закладу пропонує жителям міста прибирати біля своїх будинків, не забруднювати вулиці, саджати дерева і квіти. Головне, щоб усі ці заходи виховували у людей добро, - переконана Надія Середич із колегіуму № 2.
Діти також склали своєрідну програму перетворення Богодухова у найгарніше і найчистіше місто в Україні. Що ж для цього треба?
Посадити багато дерев і квітів, щоб місто було квітучим. Установити більше баків для сміття. Проводити конкурси «Краща вулиця і краще подвір’я міста». Привчити жителів до порядку, щонеділі організовувати вуличні суботники. Запровадити штрафи за нищення зелених насаджень, лавочок у парках, викидання сміття в непристосованих для цього місцях.
Юні богодухівці хочуть, щоб до їхньої думки прислухалися, а тому пропонують меру мати пряму телефонну лінію для спілкування з підлітками. А ще – створити молодіжну організацію, хоча б раз на місяць проводити цікаві заходи для дітей та дорослих: конкурси, концерти, змагання, молодіжні акції, фестивалі талантів, показові концерти музикантів у парку, міські гуляння, осінні та весняні бали.

У районі Дем’янівки хочуть мати табір відпочинку для батьків з дітьми, або хоча б упорядковану зону відпочинку; в Залужанському сосновому лісі – лікувально-оздоровчий санаторій для дітей. Бажано також очистити старе водоймище біля пам’ятника Тарасу Шевченку, установити там лавочки для відпочинку. Добре було б, якби в тій водоймі плавали лебеді. Не зайвими у місті були б зоопарк і центр захисту бездомних тварин, ще один фонтан, а у парку – атракціон для дітей.
Майбутніх керівників громади турбує і доля колишнього приміщення лікарні, тому є пропозиції відкрити там кінотеатр, картинну галерею, спортивний зал, молодіжний центр із спортивним і комп’ютерним залами та бібліотекою. Хвилює юних богодухівців проблема спорту, тому необхідно збудувати басейн, спортивний комплекс із катком для гри у хокей і занять фігурним катанням, відкрити кінно-спортивну школу.
Щоб відродити славу Богодухова як православного центру, автори пропонують побудувати нову велику церкву з дзвонами та куполами, щоб було видно звідусіль, а церковні дзвони благословляли б, захищали, лікували мешканців нашого міста.
Також, на думку авторів, місто потребує нового просторого історико-краєзнавчого музею.
Юні богодухівці виростають небайдужими до людського горя, тому серед пріоритетів діяльності майбутнього мера – допомога хворим, інвалідам, сиротам – як матеріальна, так і психологічна.
Щоб вирішити всі ці проблеми, необхідні кошти, а значить, треба думати про створення нових робочих місць, дати всім жителям роботу і гарну зарплату.
«Мрії можуть здійснитися, коли люди стануть добрішими та поважатимуть один одного», – вважає Катя Ружинська з колегіуму № 2. А випускник ліцею № 3 Андрій Кривий, якби був мером, мав достатньо коштів, надійних і відданих своєму місту і справі помічників, зробив би все для того, аби кожен житель з гордістю говорив: «Я – богодухівець!».
Такі щирі, відверті слова, сповнені любов’ю і турботою про рідний край, додають переконаності у правильності дій міської ради на шляху соціально-економічного перетворення районного центру, вселяють віру в щасливе майбутнє Богодухова.
Спасибі всім учням, які взяли участь у конкурсі, проявили активну життєву позицію, нестандартність мислення, творчий підхід до висвітлення теми, власне бачення шляхів розв’язання міських проблем.
Дякуємо також учителям – організаторам проведення конкурсу в навчальних закладах, батькам і всім, хто виховує у дітей почуття патріотизму, сприяє розвитку їх обдарувань.
За рішенням оргкомітету, переможцями конкурсу творів учнівської молоді «Якби мером Богодухова був я» стали Карина Карапетян, учениця 8Б класу колегіуму № 2, і Андрій Кривий, учень11А класу ліцею № 3.
Друге місце посіли Надія Середич, учениця 6В класу колегіуму № 2, Дарина Соболєва, учениця 6Б класу ліцею № 3, і Вікторія Голубнича, учениця 10 класу гімназії № 1.
Третє – у Катерини Ружинської, учениці 6А класу колегіуму № 2, Дарини Сердюк, учениці 5А класу ліцею № 3, Станіслава Усатого, учня 8В класу гімназії № 1, Тетяни Загорулько, учениці 9В класу ліцею № 3.
Переможці одержали нагороди міської ради.


Л.Рогинська,
заступник міського голови,
голова оргкомітету конкурсу

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.