Рекомендовать Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Низький уклін вам, ветерани!

Опубликована 8-08-2012, 08:04 в розділ Офіційний Богодухів » Новини
  • 0

Традицію щороку до Дня Перемоги і Дня визволення міста обїжджати з подарунками і вітаннями кожного учасника бойових дій, що проживає у Богодухові, започаткував ще тодішній міський голова В.М.Бєлий.

Володимир Миколайович започаткував і зустрічі з ветеранами з нагоди цих свят у міській раді. Цьогоріч в.о.міського голови Н.І.Олексенко гідно продовжила ці богодухівські звичаї, і спілкування у міській раді, як завше, перетворилося у щиру родинну розмову. Наталія Іванівна, її заступники І.В.Коваленко та Л.І.Рогинська, почесні громадяни міста, зустрілися з учасниками бойових дій у Великій Вітчизняній війні – І.Я.Фарбітним, І.Є. Шевченком, Д.М.Омелаєнком, І.А.Мірошниченком, П.П.Муськом, П.О.Моісеєнком. Також на зустрічі були присутні  заступник голови районної ради організації ветеранів України, Почесний громадянин Богодухова І.С.Омеляненко та голова міської організації ветеранів Л.Л. Мороз.

На адресу ветеранів звучали слова подяки за те, що лише завдяки їхній мужності і витривалості ми живемо на мирній землі. Особливо почесним гостем на цьому заході, та, власне, й на усьому святкуванні 7 серпня був, без сумніву, С.Я. Новіков - визволитель нашого міста, генерал-майор авіації з Мінська, Почесний громадянин м. Богодухова. Сергій Якович вкотре здивував і зачарував усіх своєю щирістю, простотою, інтелігентністю, мудрістю. Здавалось, його слухав би і слухав… Розповів цікаві факти зі своєї воєнної біографії і розвідник П.П.Мусько.

У цій зустрічі взяв участь голова Богодухівської райдержадміністрації В.М.Бєлий. Вітаючи визволителів рідної землі, Володимир Миколайович побажав ім здоров’я і злагоди. «Свої прикладом, шановні ветерани, ви вчите нас, як можна не лише перемагати ворога, а й, пройшовши тяжкі випробування долі, радіти життю і лишатися оптимістами», - зокрема, відзначив він.

С.Я.Новіков, якого Володимир Миколайович назвав справжньою «живою легендою», висловив вдячність усім богодухівцям, керівникам міста і району за теплий прийом, увагу і турботу.

- Богодухів, і я вкотре кажу це щиро, справді золотий куточок Слобожанщини і всієї України, - відзначив  Сергій Якович.- І жителям треба його берегти та плекати. З кожним роком місто стає кращим і упорядкованішим. Видно, що  влада турбується за своїх жителів, і це дуже  радує.

Почесний громадянин міста, директор БЕМЗу М.Б.Пушкар, на адресу якого цього дня звучали слова подяки від ветеранів за постійну допомогу і співпрацю, вручив Сергію Яковичу від імені всіх бемзівців символічний подарунок – яскраву книгу-фотоальбом «50 космических лет» (фото 1). Почесний громадянин міста, директор медколеджу А.Ф.Глазунова від імені усіх присутніх висловила щирі слова захоплення такою людиною, як Сергій Якович, подякувала усім ветеранам за врятовану країну, за мирне небо.

Після урочистостей і щирого спілкування почесні громадяни міста разом із Н.І.Олексенко відвідали на міському цвинтарі могили тих почесних громадян Богодухова, які уже відійшли у Вічність.

День міста свято всіх поколінь

Є свята, які радістю і тугою озиваються в душі кожного. Саме такою датою для богодухівців є 7 серпня.  З самого ранку після молебня у Свято-Покровському храмі за Богодухів та його жителів розпочалися заходи, приурочені до 69-ї річниці і Дня міста.

Пам’ять воїна-інтернаціоналіста Віталія Сахна вшанували представники влади району та міста, громадських організацій, почесні гості. Тепер на стіні дошкільного навчального закладу №6 є меморіальна дошка - символ народної поваги до загиблого земляка. Право урочисто відкрити її було надано дочці Віталія Сахна – Вікторії та голові районної ради ветеранів локальних війн»Єдність» В.П.Літошку (фото 2).

- Забувати наших героїв ми не маємо права. І зовсім невипадково дошку встановлено на стіні дитячого садочка – хай  і наступні покоління пам’ятають тих, хто не повернувся з війни, - зазначила у своєму виступі  в.о.міського голови Н.І.Олексенко.

Хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам згадали усіх земляків, що загинули, виконуючи військовий обов’язок.

Цього дня було відкрито і дитячий майданчик на перехресті вулиць Млинової і Віталія Сахна. Святкову стрічку перерізав Почесний громадянин міста, учасник боїв за його  визволення, генерал-майор авіації С.Я.Новіков. Піднесений настрій був і у дітей, і дорослих. Адже вони на цю подію так чекали, до неї готувалися…

Раділа та святкувала малеча і у парку «Перемога» (фото 3). Дитяче свято за участю вихованців дошкільних навчальних закладів міста став яскравою феєрією. Щирість їхніх посмішок, танці та пісні дарували радість і позитив усім присутнім на святі. За старання у підготовці дійства дітлашня отримала в подарунок від міської ради солодощі, а від громадської організації ветеранів локальних війн «Єдність» -м’ячі. Була нагороджена і організатор та ведуча свята – музичний керівник ДНЗ №5 Т.Г.Церковна.

Такі заходи, без сумніву, сприяють вихованню патріотизму у молодшого покоління. Бо всім відомо, що без минулого немає майбутнього, і тільки любов до Батьківщини, готовність примножувати її багатства, оберігати честь здатні виховати справжнього громадянина.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.