Рекомендовать Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Історія Богодухова у назвах його вулиць

Опубликована 7-08-2012, 11:19 в розділ Офіційний Богодухів » Новини
  • 51

Протягом минулого 2011-2012 навчального року міською радою проводився конкурс творчих робіт «Історія Богодухова у назвах його вулиць». Нещодавно компетентна комісія підвела його підсумки і нагородила авторів кращих робітграмотами міської ради. 

Серед кращих – робота стипендіатки Богодухівської міської ради «Надія Богодухова», учениці Богодухівського колегіуму №2 Валерії Бутильської, яка дослідила історію назви вулиці Урицького. Зокрема, в її роботі відзначено, що раніше ця вулиця мала назву Троїцька – на честь Троїцької церкви і з’єднувала дві площі: Базарну (тепер Кірова) і Прирічну (тепер вулиці Чалого та Загорулька відповідно). «Виникла вулиця Троїцька між 1769 і 1787 роками, коли був утворений Богодухівський повіт: Богодухів отримав статус повітового міста, і його центр почали розбудовувати за новим генеральним планом, який в цілому і зберігся до нашого часу», - зокрема, пише Валерія.

Вулиця Троїцька перетинала вулицю Чапаєва (колись –Валківська), майже посередині вулиця перетинала річечку Криловщину, яка бере початок з-під пагорбів, де згодом було збудовано жіночий Троїцький монастир. На цій річці стояв дерев’яний місток з перилами, а поруч була криниця з чистою джерельною водою, якою користувались мешканці Богодухова з усіх навколишніх вулиць, на ній було встановлено три ручних металевих колонки. Тепер на цьому місці тільки один критий колодязь. Напроти стояв надзвичайно красивий будинок під №14: двоповерховий з колонами та широкими балконами, який був зруйнований вщент в серпні 1943 року під час жорстоких бомбардувань міста німецькою авіацією. Значною спорудою була також будівля, що належала колишньому училищу для жінок, яку на площі Троїцькій у 1904 році збудував цукрозаводник Леопольд Кеніг, тепер тут знаходиться ЦДЮТ. Далі стояла красива будівля з колонами, збудована в 1938 році, Богодухівської медичної школи, потім –школи №5. Під час війни тут було розміщено штаб німецького угрупування, тепер це перебудоване приватне приміщення. Недалеко від цього приміщення – редакція газети «Маяк». Значною спорудою на вул. Урицького є також приміщення електростанції, збудоване у 30-х роках минулого століття. А напроти електростанції, по вул. Загорулька, височіла будівля колишньої в’язниці. Свого часу тут був розташований штаб  ДТСААФ, зараз це –житловий будинок.

Грамотами міської ради було відзначено також роботи учнів Богодухівського ліцею №3 - Олександра Любичева і Анастасії Машурової, які досліджували походження назв вулиці Катукова та провулка Дригала відповідно.

 

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.