Рекомендовать Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Прозорість бюджетного процесу - запорука добробуту громади міста

Опубликована 14-04-2010, 11:37 в розділ Офіційний Богодухів » Новини
  • 0
Прозорість бюджетного процесу - запорука добробуту громади міста


Місцевий бюджет - фінансово-економічна категорія, інструмент вирішення проблем місцевого рівня, форма утворення та використання грошових ресурсів, призначених для забезпечення завдань та функцій, віднесених до предметів ведення місцевого самоврядування.
Відповідно до плану роботи Контрольно – ревізійного управління в Харківській області впродовж січня – березня поточного року проводився державний фінансовий аудит виконання бюджету міста Богодухів за 2007-2009 роки.
За мету дослідження аудиторами було поставлено знайти і визначити додаткові резерви наповнення бюджету для гарантованого і повноцінного забезпечення громади соціальними благами та підвищення рівня ефективності використання бюджетних коштів.
Закономірно, що проблеми виконання місцевих бюджетів, правильність розрахунків дохідної та видаткової частин, досягнення збалансованості набувають в сучасних умовах особливої актуальності.
Результати дослідження показали, що за останні три роки в цілому надходження міського бюджету (з урахуванням міжбюджетних трансфертів) склали 20853,6 тис. грн. або 101% від запланованого обсягу.
За досліджувані роки з державного бюджету до міського надавались дотації та субвенції, питома вага яких у структурі доходної частини бюджету, складала: 2007 рік –17,8%, 2008 рік –4,1%, 2009 рік –6%.
Не зважаючи на те, що фінансування об'єктів соціальної та побутової інфраструктури поглинає левову частку бюджетних коштів, всі останні роки їх хронічно не вистачає не тільки на розвиток даних установ, але і на підтримання їх більш-менш в належному стані. Так, за період з 2007 по 2009 рік із бюджету м. Богодухів було здійснено видатків на 20980,7 тис. грн., що становить 98% до уточненого плану.
Обсяги видатків на розвиток таких галузей як освіта (забезпечено лише на 77,8%), культура і мистецтво (70,3%), житлово-комунальне господарство (69,3%) є недостатніми в сучасних умовах для їх нормального функціонування. Вирішення проблем, які виникають в ході діяльності органів місцевої влади, виконання покладених на них повноважень неможливе без зміцнення доходної бази місцевих бюджетів, пошуку нових нетрадиційних поступлень.
Результати проведеного аудиту дозволяють констатувати, що в сучасних умовах у органів місцевого самоврядування існують резерви, спрямовані на залучення додаткових надходжень фінансових ресурсів, які дотепер не задіяно до бюджетного процесу.
Пріоритетним джерелом збільшення надходжень до міського бюджету є операції по використанню земельних ресурсів через збільшення орендних
ставок по платі за орендне користування землями несільськогосподарського призначення. Протягом досліджуваних років на території м. Богодухів діяло 207 договорів оренди земельних ділянок, цільове призначення яких в більшості випадків – роздрібна торгівля та надання комерційних послуг. Відповідно до умов укладених договорів в оренду передано земельних ділянок несільськогосподарського призначення загальною площею 58га, з визначеною ставкою орендної плати в межах 1%-5% від нормативно-грошової оцінки, при визначених на законодавчому рівні 12%.
Варто зазначити, що за умови підвищення ставки орендної плати щонайменше до рівня 10% від нормативно – грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення, дозволило б збільшити власні надходження бюджетів місцевого самоврядування в обсязі 2482,9 тис. гривень.
Коригування орендних ставок при передачі в оренду комунального майна територіальної громади, поступово наближаючи вартість оренди за 1 кв. м до діючих ринкових цін на території міста дозволило б отримати додаткові надходження в обсязі 77,8 тис. гривень.
Також, на думку дослідницької групи, збільшення доходів на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту можна було досягти шляхом підвищення рівня контролю за об’єктами будівництва інженерних споруд та не житлових будинків.
Так як, на теперішній час органи місцевого самоврядування не мають у своєму розпорядженні достатнього обсягу фінансових ресурсів для реалізації власних та делегованих повноважень, є доцільним впровадження заходів щодо залучення додаткових резервів, виявлених під час проведення державного фінансового аудиту.Начальник відділу
аудиту бюджетних програм
та місцевих бюджетів
Бойко Л.М.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.