Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Масляна – свято весни!

Опубликована 27-02-2012, 08:03 в розділ Новини, Життя міста
  • 85
У неділю, 26 лютого, у Богодухові проводжали Масляну. В ці дні (масляний тиждень), за повір’ям, зустрічаються дві пори року, весна приходить прогнати зиму та принести людям довгоочікуване тепло. А в нас зима та весна дійсно боролися одна з одним, із самого ранку то виходило сонце й синіло небо, то затягувало хмарами і сипав сніг.

На свято завітали жителі, гості міста. Усім хотілося скуштувати шашличків, гарячої каші, млинців, вареничків з картоплею, печених пиріжків, випити чарку медовухи та інше. А всю цю смакоту презентували міська, селищні та сільські ради, Богодухівська райспоживспілка, КЗ «СНВК», КУ Богодухівський дитячий будинок інтернат, КУ Богодухівський психоневрологічний інтернат, ПХО «Богодухівський ринок», Богодухівські навчальні заклади: гімназія №1, колегіум №2, ліцей №3. Пропонували різноманітну сільськогосподарську продукцію, зокрема крупи, цукор, зерно, висівки, дерть, мед, молоко, живих гусей, овочі, олію, такі підприємства: СВК ім. Каразіна, СТОВ ім. Ватутіна, ТОВ СП «Родіна», Богодухівський учбово-курсовий комбінат, СТОВ «Вперед», ФГ «Шубське», СТОВ «Колос-АС», ПСП ім. Шевченка, СФГ «Промінь».

Урочистосто пройшло відкриття Масляної, з вітальним словом звернулися голова райдержадміністрації В.М. Бєлий, О.В. Сизоненко, заступник голови районної ради І.П. Самутін, в. о. міського голови, секретар міської ради Н.І. Олексенко. Побажали всім – і дорослим, і дітворі – доброго здоров’я і всіляких гараздів, гарно провести цей день, із чистим серцем і світлими думками розпочати піст, у доброму гуморі розпрощатися із зимою і зустріти весну… А ще нагадали, що за православним календарем цей день має особливе значення. Він називається Прощена неділя або Проша. Саме у цей день просять у всіх родичів, друзів, близьких, сусідів, колег пробачення за всі скоєні образи. Тож і виступаючі, і всі присутні на святі просили вибачити їх.

А в ході театралізованого дійства, яке підготували працівники районного будинку культури, Зима передала Весні свої володіння. Лунав наказ і трударям – вчасно засіяти поля та отримати щедрий урожай. Саме ж свято продовжувалося прекрасними виступами самодіяльних артистів Богодухівщини, сільських, селищних художніх колективів. А тим часом на площі розгорнулося ціле містечко сільських рад, підприємств, організацій, установ, навчальних закладів у народних традиціях. Кожна «оселя» демонструвала свої уміння пригощати та запрошувати.

Мабуть, кожен, хто побував на святі, погодиться, що найколоритнішою, такою, що відповідає усім традиціям і обрядам, була експозиція Полково-Микитівської територіальної громади (сільський голова С.І. Мартелов). Смачно приготовлена місцева «затірка» беззаперечно здобула перемогу над усіма іншими представленими громадою стравами (до речі, зауважимо, що богодухівцями вона була відзначена на ярмарку з нагоди 20-ої річниці Незалежності України). Загалом саме тут був представлений найбільший асортимент страв, а пересічні мешканці протягом усього святкування не відходили від палатки. Мабуть, відчували, що господар тут справжній, а господині - вправні.

Гідними своїх колег-суперників стали шарівчани (селищний голова М.А. Носова). Тут страви буяли різноманітністю та ароматами, а народний фольклорний колектив «Шарівчанка» (керівник О.П. Субота) став гідною окрасою дійства.

З численної когорти господарів і гостей свята яскраво виділявся головнокомандуючий Олександрівською громадою, її сільський голова С.О. Глущенко. Справжній козак зазивав переконливо і гостинно частував усіх охочих приготовленими стравами під супровід учасників художньої самодіяльності гурту «Черемшина» (керівник А. В. Черкасова).

У конкурсі «Краща страва» серед сільських та селищних рад журі визначило кращою масляною стравою «Кленівську фортецю» (автор Н.Л. Браго), відзначено зацікавленість і відповідальність Кленівського сільського голови О.І. Ярошенка (фото 1). А серед колективів міста – Богодухівський колегіум №2, їхній витвір із млинців під назвою «Подих весни» був таким, що «пальчики оближеш» (фото 6).

Справжні товариські стосунки і в житті, і в роботі вкотре продемонстрували Губарівська (сільський голова С.Г. Тризна) та Дмитрівська (сільський голова В.В. Волчков) сільські ради. Саме тут була присутня атмосфера відкритості до кожного, розведене вогнище зігрівало, зібрало широке коло друзів, а вправний повар, вірний помічник М.О. Тризна приготував по-чоловічому смачний шашлик. Не відстали від нього і місцеві жіночки, смачно приготувавши тут же чебуреки.

Радісно зустрічали традиційне свято Масляної і представники Крисинської територіальної громади на чолі з сільським головою В.А. Шаровим. Його молодість та завзятість тісно переплелися з гарним настроєм односельців, що дало змогу презентувати громаду якнайкращим чином.

Вже вкотре високий рівень підготовки до свята засвідчили Сазоно-Баланівська (сільський голова Є.Л. Малайдакова), Петропавлівська (сільський голова В.М. Стойчик) та Сіннянська (сільський голова Л.А. Білуха) сільські ради. Гостей свята дійсно зачарували приготовлені власноруч Л.А. Білухою «лебеді», представниками с. Петропавлівка - «молочне поросятко», сазонобаланівцями - розмаїття страв та блюд. Все це прекрасно доповнювали і український тин, і відповідне вбрання, вірші, розповіді та пісні.

Непідробною щирістю вирізнялися з усіх учасників святкування жителі Сухиниської територіальної громади (сільський голова М.В. Горбунов). Величезна кількість приготованих місцевими жіночками млинців та вареників задовольнила добрий апетит богодухівців.

Представники Ульянівської територіальної громади (сільський голова О.В. Батожський) в костюмах Зими та Весни розіграли справжнє обрядове дійство, зуміли показати всю красу цього народного свята. А про страви годі вже й говорити - коровай запашний, млинці гарячі, вареники апетитні, парене молоко прохолодне та приємне на смак.

З вуст учасників художньої самодіяльності Вінницько-Іванівської сільської ради (сільський голова О.М. Соловей) жартівливо лунала пісня «Сало», столи ломилися від запашних вареничків з сиром та сметаною, млинців, ватрушок, голубців з грибами, картопляників, смачного лаваша з начинкою, молочного киселю.

Масовістю учасників відзначилася Гутянська селищна рада (селищний голова В.І. Дьомін ). Учасники художньої самодіяльності будинку культури веселили гостей свята на імпровізованій сцені, а працівники сільської ради дружнім колективом показали усю свою кулінарну майстерність і кожну часточку своєї душі вклали у приготування вишуканих страв.

Привітними були і господині Червононивської сільської громади Г.М. Куриленко, Степнянської сільської громади В.Д. Огер та Куп’єваської сільської громади Т.І. Доценко. На перший погляд, такі несміливі жіночки, дійсно можуть вправно повести за собою, організувати громади на добрі діла, об’єднати зусилля на вирішення конкретних справ, показати, як уміють берегти і шанувати традиції рідного краю. А частівки, що лунали, дійсно додавали святкового настрою!

Хрущовомикитівський сільський голова О.М. Байбак під супровід дівчаток-україночок щиро вітав перехожих з Масляною, разом із вправними господинями пригощав усіх бажаючих гарячим чаєм та млинцями із різноманітною начинкою.

У презентації Павлівської сільської ради (сільський голова П.А. Тарасенко) взяв участь фольклорний ансамбль Кручанського СБК (керівник А.О. Рідкокаша). Затишно та справді по-домашньому почували себе гості, відвідуючи її.

Забродяни також були гідними учасниками свята (сільський голова В.Л. Надолинний). Зрозуміло, що готувалися та подавалися страви з душею.

Івано-Шийчинська територіальна громада (сільський голова В.А. Субота) була представлена богодухівцям у традиційному цьому святу стилі, тут відчувалося справжнє весняне тепло.

Сподіваємося, що наступного разу Зарябинська сільська рада (сільський голова О.В. Олексенко) приєднається до своїх колег і також візьме активну участь у проведенні районних заходів.

По закінченні презентації відбулося урочисте нагородження кращих з кращих. Тож перше місце посіла Полково-Микитівська сільська рада (фото 5), друге – Шарівська селищна рада (фото 3), а третє місце у Олександрівської сільської ради (фото 4). У дарунок отримали Почесні грамоти та цінні подарунки.

Серед міських колективів: перше місце – Богодухівська райспоживспілка (фото 7), друге – КЗ «СНВК» (фото 8), третє місце - КУ Богодухівський дитячий будинок інтернат (фото 2). Були нагороджені Почесними грамотами і цінними подарунками. Взагалі, за активну участь і творчий підхід усі учасники свята отримали Подяки і подарунки.

Та на цьому свято Масляної не закінчилося, а навпаки продовжувалося чудовими спортивними змаганнями, різними конкурсами. А розіграш лотереї визвав справжній шквал емоцій, особливо у жінки з Петропавлівки - Людмили Ільющенко, яка виграла головний приз – поросятко. Варто відзначити запальну і азартну ведучу заходу Н.Г. Церковну. Протягом усього дійства Наталія Григорівна разом з іншими працівниками будинку культури заряджали енергією усіх присутніх на площі.

Тож свято удалось на славу. Хто не прийшов, той дуже пошкодує!

P.S. Організатори свята дякують приватним підприємцям за надані призи на розважальні програми: В. Калько, М. Голубу, М. Згоннік, С. Луценко, В. Івченко, І. Чумаченко, Л. Мальченко, а також директору Богодухівського громадського кооперативу «Підприємець» К. Батрак.

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Кручанський фольклорний колектив «Родина»

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!

Масляна – свято весни!Яна ФЕДОРЧЕНКО

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.