Рекомендовать Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Інформація про виконання Програми економічного та соціального розвитку міста Богодухова за 9 місяців 2011року

Опубликована 10-11-2011, 18:30 в розділ Офіційний Богодухів » Новини
  • 0
Міською радою і підпорядкованими комунальними підприємствами протягом 9 місяців 2011 року виконано систему заходів щодо реалізації Програми соціально-економічного розвитку міста на 2011 році за визначеними в Програмі пріоритетами, основні з яких:
- підтримання належного санітарного стану міста, створення безпечних умов життя для мешканців;
- надання житлово-комунальних послуг, які відповідають санітарно-технічним вимогам;
- виконання Програми реформування житлово-комунального господарства міста Богодухова на 2010-2014 роки та інших міських програм;
- залучення інвестицій на будівництво та виконання інших, значимих для міста заходів, створення нових робочих місць;
- енергозбереження в бюджетних установах міста;
- продовження облаштування зон відпочинку для мешканців міста.

БЮДЖЕТ

Доходна частина бюджету Богодухівської міської ради за 9 місяців 2011 року виконана на 107,3 %. При затвердженому плані 5158,7 тис.грн. фактично надійшло 5534,5 тис.грн., в тому числі по загальному фонду 4357,4 тис.грн., по спеціальному 1177,1 тис.грн, з них:
Інформація про виконання Програми економічного та соціального розвитку міста Богодухова за 9 місяців 2011року

Найбільше збільшення доходів досягнуто по прибутковому податку, що пов’язано з ростом мінімальної заробітної плати, та по платі за землю, в зв’язку із зарахуванням до міського бюджету 100% сплачених коштів (було 60%)та введення з 01.04.2011 року нової нормативно-грошової оцінки.

Видаткова частина бюджету в 2011 році виконана на 88 %. Стовідсотково виконати бюджет не було можливості в зв'язку із касовим розривом між доходами і видатковою частиною бюджету.

Протягом 9 місяців 2011 року на виконання Програми соціально-економічного розвитку Богодухівської міської ради за рахунок загального та спеціального фондів міського бюджету профінансовано 5523,3 тис. грн. (5171,7 тис. грн. в 2010 р):
Інформація про виконання Програми економічного та соціального розвитку міста Богодухова за 9 місяців 2011року

Основна проблема в забезпеченні видаткової частини бюджету полягає в незабезпеченості фінансування делегованих повноважень міської ради (на освіту на 30%, управління -на 70%).

ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ

Загальна площа земель території міської ради становить 8352,4 га, в тому числі в в межах населених пунктів -2119,1 га.

Землі сільськогосподарського призначення становлять 5593 га, або 67%, на яких ведуть сільськогосподарську діяльність 2 товариства, одне приватне сільгосппідприємство та 11 фермерських господарств. Майже на всі земельні ділянки (паї) виготовлені державні акти на землю, однак реєстрація договорів оренди здійснена не повністю в зв'язку з тривалим та складним процесом реєстрації.

Протягом 9 місяців поточного року до бюджету міської ради надійшло від плати за землю 1387,1 тис.грн. або 32 % всіх доходів загального фонду. З неї отримано від оренди земельних ділянок 1159,9 тис.грн. З початку року, згідно з Податковим Кодексом України до міського бюджету надходе 100% плати за землю проти 60%, як було до цього. Протягом 2011 року укладено 7 нових договорів оренди земельних ділянол. З 1 квітня 2011 року укладено 103 додаткових угоди до діючих договорів оренди щодо зміни розміру орендної плати в зв’язку з затвердженням нової нормативно-грошової оцінки. Відповідно до укладених додаткових угод річна сума орендної плати збільшується на 356,8 тис.грн.

Протягом 2011 року продано 4 земельних ділянки вартістю 87,7 тис.грн

Нажаль, значна кількість побудованих об'єктів опинилась за встановленою в 1963 році та затвердженою в 1989 році Генеральним планом межею міста. Міська рада не може розпоряджатися цими землями та впливати на їх ефективне використання. Для приведення межі у відповідність до фактичного стану необхідно виконати коригування Генерального плану міста, провести інветаризацію земель, виконати розмежування земель державної та комунальної власності. Виконання вищезгаданих робіт стримується відсутністю коштів (300-400тис.грн.).

ПРОМИСЛОВІСТЬ

Промисловими підприємствами міста (звітуючими) протягом 9 місяців 2011 року реалізовано товарів, робіт і послуг в діючих цінах на суму 123,2 млн.грн., що на 18 % більше рівня 2010 року. Найбільшого приросту досягнуто ВАТ «Богодухівський хлібозавод» (26%). Продовжували нарощувати обсяги реалізації ЗАТ “Богодухівський м'ясокомбінат”, ТОВ “Богодухівський молокозавод”. Останнє підприємство отримало диплом всеукраїнського конкурсу “Кращий вітчизняний товар 2011 року за виробництво трьох товарів: масла, кефіру та ряжанки і отримало Сертифікат, а також грамоту і кубок

ТОВ “Богодухівський завод “Продтовари” надає свої потужності для виробництва продукції іншому підприємству, яке не входе в коло звітуючих.

Всі підприємства зберегли свої робочі місця, а окремі з них навіть збільшили кількість робочих місць та, відповідно, працюючих. На ЗАТ «Богодухівський м’ясокомбінат» розпочав свою роботу забійний цех.

На території міста успішно працюють, надають робочі місця і нарощують свої потужності ТОВ “Рибоконсервний завод “Екватор”, Богодухівський електромеханічний завод (БЕМЗ), ТОВ “Будкераміка” (цегельний завод), ТОВ “Хелком” (шкірзавод), які також не входять в коло звітуючих, однак сплачують податки до місцевих бюджетів. Окрім того, БЕМЗ тісно співпрацює з комунальними підприємствами міської ради і надає суттєву допомогу в облаштуванні дитячих майданчиків, місць відпочинку та проведенні різних заходів.

РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА ТА РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА

Робота міської ради в сфері регуляторної політики в 2011 році значно активізувалась в зв’язку з прийняттям Закону України «Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування» від 14.12.2010 року №2784-VI. На виконання вказаного закону була створена відповідна робоча комісія, проаналізовано 12 діючих регуляторних актів, які в результаті потребували визнання їх такими, що не відповідають принципам державної регуляторної політики. Протягом 9 місяців 2011 року виконані заходи із скасування і визнання такими, що втратили чинність 3-х регуляторних актів, повторного прийняття з дотриманням процедури їх прийняття і оприлюднення - 6 актів, розробки в новій редакції 3-х актів. Окрім того, відповідно до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2011 рік та Податкового Кодексу України, міською радою прийнято три регуляторних акти щодо встановлення місцевих податків і зборів, та стадії обговорення два регуляторних акта. При розробці і прийнятті регуляторних актів дотримані основні принципи державної регуляторної політики: відповідність вимогам актів вищої юридичної сили, економічної доцільності, обґрунтованості, прозорості.

Протягом 9 місяців на території району здійснювали підприємницьку діяльність 1373 суб'єктів малого бізнесу, близько 70% з них -на території міської ради. По місту Богодухову органами державної реєстрації протягом звітного періоду ізареєстровано 63 фізичних осіб –підприємців, 106 –знято з обліку.

Основні види діяльності - торгівля та сфера послуг, автотехобслуговування, приватні перевезення. В місті зареєстрована громадська організація- Спілка підприємців малого та середнього бізнесу (голова Мальченко Л.Ф.), активно діє профспілкова організація працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг Богодухівського району (голова Назаренко Т.О.)

На території міста функціонує 3 ринки, різних за функціональним призначенням : ПХО Богодухівський ринок, БГКТП «Підприємець», ПП «Гранд», що стабільно працювали протягом півріччя. Ринки здійснюють свою діяльність відповідно до Правил торгівлі на ринках, які були прийняті міською радою 06.05.2011 р. в новій редакції на підставі Податкового Кодексу України, яким не передбачений ринковий збір.

Міська рада створювала сприятливі умови для прискорення викупу земельних ділянок власниками об’єктів, на яких вони розташовані. В 2011 році таким правом скористалося 4 фізичних особи.

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА

На благоустрій міста з міського бюджету в звітному періоді використано 875,9 тис.грн загального та спеціального фондів, в тому числі за напрямками:
Інформація про виконання Програми економічного та соціального розвитку міста Богодухова за 9 місяців 2011року

В питаннях вуличного освітлення підтримувався робочий стан об'єктів вуличного освітлення і світлофорного обладнання, замінялись лампи, здйснювався демонтаж та ремонт старих світильників:
- придбано та встановлено 10 автоматів управління освітлення;
- проведені нові електромережі вуличного освітлення : мікрорайон ПМК - 150 м., пров. 17 Партзїзду - 150 м. , пров. Вокзальний -200 м., пров. Залиманівський -150м, вул. Млинова -40м;
- встановлено 144 лампочки ЕКО та 537 лампочок - 100 Ват;
- відремонтовано та встановлено 82 шт. світильників вуличного освітлення. За кошти місцевого бюджету були придбані дорожні знаки в кількості 16 шт, бензопила.

В зв'язку з відміною податку з власників транспортних засобів, можливості міської ради в утриманні дорожнього господарства значно обмежились, проводилось лише грейдерування вулиць. Відремонтовано 8 колодязів, місточок по вул. Шевченка, прочищені водовідвідні канави по вул. Леонова і вул.Шевченка.

В зеленому господарстві закуплено та висаджено 105 дерев, 2 тис.шт квітів, прибрано та благоустроєно 4 парки міста, ліквідовано 10 стихійних сміттєзвалищ, спиляно 46 сухих та аварійних дерев. Підготовлено до літнього сезону та проведено капітальний ремонт гідроспоруди на ставку «Копань»,

Придбано та встановлено по місту 6 дитячих ігрових майданчиків, завезено пісок на кладовища міста, дитячі майданчики, дитячі садки.

КП «Благоустрій» продовжувало стабільно здійснювати пасажироперевезення комунальним автотранспортом за трьома маршрутами, в середньому в день перевозилось понад 100 пасажирів.

Силами КП «Благоустрій» обслуговувались електроприлади дитячих садків, здійснювалось постійне прибирання місць загального відпочинку, скошувалась трава в парках та місцях відпочинку, утримувались в належному стані міський пляж, кладовища, пам'ятники, дитячі майданчики.

Власні доходи КП «Благоустрій» від надання послуг ( пасажироперевезення, автотракторні роботи, захоронення ТПВ та інше) за 9 місяців 2011 року склали 192,1 тис.грн., витрати -296,2 тис.грн. Станом на 01.10.2011 дебіторська заборгованість по КП «Благоустрій» складала 201,1 тис.грн, кредиторська -238,1 тис.грн. В зв'язку з недофінасуванням комунального підприємства та з метою забезпечення ефективності і надійності в функціонуванні служб, зайнятих благоустроєм міста, розпочата процедура ліквідації КП «Благоустрій» шляхом приєднання до КП «Богодухівжитло». В результаті вжитих заходів станом на 24.10.2011 заборгованість по заробітній платі працівникам КП «Благоустрій» виплачена, залишок кредиторської заборгованості (31,3 тис.грн) і дебіторської (13,6 тис.грн) будуть погашені до 01.11.2011 р.

ЖИТЛОВО- КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Мешканцям міста надаються послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, вивезення рідких відходів на очисні споруди і їх знешкодження, вивезення і захоронення твердих побутових відходів, обслуговування будинків і споруд та прибудинкових територій, теплопостачання.

Послуги з централізованого водопостачання надаються близько половині мешканців м.Богодухова, протяжність водопроводів по місту становить 57 км. Кількість абонентів послуги з водопостачання складає на 01.10.2011 р. 4486, в тому числі населення- 4371. За 9 місяців до водопровідної мережі підключено 55 абонентів, ріст склав 1,2 %,р еалізація води за 9 місяців 2011 року склала 140,4 т.м3.

Централізованим водовідведенням на 01.10.2010 р. користувалося 750 абонентів, в тому числі протягом року укладено 35 договори. Вивезення рідких побутових відходів асенізаційними машинами КП “Богодухіввода”на очисні споруди здійснюється на підставі 378 договорів, з них 25 договорів укладено в 2011 році., в тому числі з підприємствами і установами 68 шт.

Протягом 9 місяців комунальним підприємством ліквідовано 82 поривів водопровідної мережі. Матеріально-технічна база на підприємстві на сьогодні не досконала, не відповідає сучасним вимогам, не дозволяє вчасно виявити точки поривів та оперативно їх усунути.

Протягом 9 місяців 2011 р. з метою утримання водної мережі в належному стані та в межах наявних коштів було виконано:
*капітальний ремонт водовідведення 16 м.
*капітальний ремонт станції «Каскад», водопроводу вул. Молокова довжиною 5м;.
*встановлена станція управління «Каскад» на Південному водозаборі;
*відремонтовано та введено в експлуатацію 3 глибинні насоси;
*замовлено експертизу та технічні умови будівництва водопровідних мереж по вул.Катукова, вул. Охтирській, вул. Чкалова, вул. Пролетарській;
*прокладено водопровід від НС Катукова до вул. Охтирської- 450м;
*проведено ремонт водопроводів: вул Замісцева -50 м., вул. 8-го М.Корпуса 100 м., вул.Моргунова - 30 м.,вул. Горького - 70 м., вул. Руднева – 70 м.,м-рн Катукова – 30м. та ремонт системи відведення по вул. Катукова – 70м
З міського бюджету на виконання вказаних робіт виділено 53,2 тис. грн, кошти підприємства склали 5,2 тис.грн.

Галузь водопостачання і водовідведення на сьогоднішній день являється збитковою. В основному ці збитки викликані невідповідністю затверджених тарифів на послуги від витрат, пов'язаних з їх наданням, в зв’язку з обмеженням на включення окремих витрат до тарифу, а також з-за недосконалості самої процедури встановлення тарифів.

Протягом поточного року доходи підприємства склали 1852,6 тис.грн, а витрати - 1993 тис.грн., собівартість послуги з централізованого водопостачання склала 10,40 грн/м3 проти закладеної в тарифі 9,65 грн/м3.

Питомі витрати електроенергії за 1 м3 води склали за звітний період 3,167 кВт.год проти нормативних 3,49 кВт.год. Зменшення питомих витрат електроенергії на водопостачання досягнуто за рахунок встановлення перетворювача частоти обертів двигуна насосу на Південному водозаборі, посиленням заходів щодо недопущення несанкціонованого відбору води та збільшенням обліку води за водолічильниками. Враховуючи ріст ціни на електроенергію, зменшення спожитих кіловат не вплинуло на зменшення витрат на оплату електроенергії.

Протягом 9 місяців 2011 року кредиторська заборгованість по підприємству зменшились на 17,3 % і склала 483,6 тис.грн. З червня –місяця підприємством зупинено нарощування податкової заборгованості. Так станом на 01.06.2011 р. вказаний борг складав 280,4 тис.грн., станом на 21.10.2011 р. – 185,7 тис.грн. Протягом третього кварталу кредиторська заборгованість зменшилась на 7,7%, дебіторська на 17,3 %. Підприємство здійснює заходи щодо примусового стягнення заборгованості за спожиті послуги: на розгляді в суді знаходиться 4 справи, проводиться стягнення із 43 боржників шляхом списання боргу з карток «Приватбанку».

Протягом 9 місяців 2011 року адміністрацією КП “Богодухіввода” вживались заходи щодо режиму економії, після звільнення 7 працівників переглянуто штатний розпис. В результаті оптимізації штатної чисельності працівників підприємства прийнято рішення до кінця року фонд заробітної плати залишити без змін, працівників ІТР перевести на режим неповного робочого дня.

Житлове господарство комунальної власності налічує 120 житлових будинків, які знаходяться на балансі КП “Богодухівжитло”. Протягом 2011 року збільшення обсягу послуг, що надаються КП “Богодухівжитло” за кількістю абонентів послуг відбулося на 28,7%:
- з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій послуги надаються 1429 абонентам проти 1423 на початок року;
- з вивезення та утилізації твердих побутових відходів по приватному сектору – 1891 абонентам, проти 1148 на початок року;
- з вивезення ТПВ від підприємств, організацій, установ – 103, проти 89 на початок року.

На конкурсній основі КП «Богодухівжитло» здає в оренду комунальні приміщення (8 договорів), отимано 9 тис.грн орендної плати, 50% якої комунальним підприємством перераховано до міського бюджету.

Від основної діяльності КП «Богодухівжитло» за 9 місяців 2011 року надійшло 692,0 тис.грн., в тому числі за послуги з обслуговування житла – 587,5 тис.грн., вивезення ТПВ –104,5 тис.грн. Відсоток сплати за комунальні послуги на кінець звітного періоду складає 106 %.

Станом на 01 жовтня 2011 року кредиторська заборгованість становить 98,6 тис.грн ( зменшення за 3 квартал – на 50,3 тис.грн.), дебіторська заборгованість становить 221,9 тис.грн., заборгованість по заробітній платі працівникам підприємства відсутня.

Проводиться робота з примусового стягнення заборгованості за надані в попередні роки послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Протягом січня-вересня 2011 року до суду передано 68 справ на загальну суму 39,1 тис. грн.. В відділі державної виконавчої служби Богодухівського районного управління юстиції на виконанні знаходиться 33 виконавчих листи «Про стягнення заборгованості» на загальну суму 24,3 тис.грн.. По 20-ти виконавчим листам стягнень не проведено взагалі.

Протягом 9-ти місяців 2011 року укладено 28 договорів на суму 18,8 тис.грн. щодо погашення заборгованості за комунальні послуги шляхом реструктирізації.

За 9 місяців поточного року на території міста встановлено 40 контейнерів для збору твердих побутових відходів за кошти міського бюджету та 2 контейнери за кошти підприємства, з території міста вивезено 12,8 тис куб.м. твердих побутових відходів,

Проводиться робота по забезпеченню послуг належної якості з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, послуг з вивезення твердих побутових відходів з приватного сектора міста. За 9 місяців 2011 року підприємством придбано матеріалів на суму 10,2 тис.грн. Проведено ремонт огорож майданчиків для збору твердих побутових відходів на суму близько 4,5 тис.грн.

Організовано виконання заходів з підготовки житлового фонду підприємства до опалювального періоду 2011-2012 років. Зокрема, виконано поточний ремонт димових та вентиляційних каналів на суму 55,2 тис.грн. За кошти підприємства виконано роботи з обслуговування будинків житлового фонду, придбано матеріалів на суму 6,7 тис.грн.

Виконано коригування тарифів на послуги з вивезення твердих побутових відходів.

Виконання інших заходів соціально-економічного розвитку міста, важливе місце в яких посідає реформування житлово-комунального господарства, реконструкція мереж водопостачання, ремонт житлового фонду, продовження будівництва каналізації та інше з-за незабезпечення делегованих повноважень та відсутності фінансування з бюджетів вищих рівнів не було можливим.

СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

У 2011 році з міського бюджету на соціальний захист населення виділено 42,1 тис.грн. На утримання ветеранської організації використано 13,5 тис.грн, організації воїнів -інтернаціоналістів – 3 тис.грн, надання матеріальної допомоги жителям територіальної громади – 28,6 тис. грн, виплат стипендії творчій та обдарованій молоді учнівській молоді “Надія Богодухова” - 6,3 тис.грн.

ОСВІТА

Комунальними установами міської ради є шість дошкільних навчальних закладів, в 24 групах яких станом на 1 вересня 2011 року виховується 585 дітей.

Головна увага міської ради зосереджується на вирішенні комплексу питань фінансово-господарської діяльності, підвищенні показників здоров'я дітей дошкільного віку, організації їх раціонального харчування.

Міською радою постійно здійснюється контроль з боку міської ради за дотриманням норм харчування у ДНЗ,. В оздоровчий період вартість харчування збільшувалась на 10% для придбання овочів і фруктів.

КУЛЬТУРА І ДУХОВНІСТЬ

Для задоволення культурних потреб на території радиі діє 3 бібліотеки, районний будинок культури, Семеноярський клуб, дитяча музична школа, Центр дитячої та юнацької творчості. Міською радою фінансуються Семеноярські клуб та бібліотека -філія.

Протягом 9 місяців 2011 року міською радою було проведено низку культурно-масових заходів у місті: святкування Дня соборності України, Водохреща, Дня Перемоги, Івана Купала, Міжнародного дня захисту дітей, Дня визволення Богодухова від фашистських загарбників і Дня міста, 20-ї річниці незалежності України та інші. Традиційними стали вшанування кращих представників трудових колективів міста до професійних свят, прийоми з цієї нагоди у міського голови. Міська рада була учасником конкурсу на кращу оселю під час святкування 20-ї річниці незалежності України в місті Богодухові. На площі Леніна було облаштовано видовищний павільйон історичного минулого Богодухова і сьогодення, на базі якого було представлено Богодухівський район на щорічному Слобожанському конкурсі-ярмарку в м. Змійові, де також здобуто перемогу.

РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ

Продовжується співпраця з газетою “Маяк” щодо об'єктивного і всебічного висвітлення діяльності міської ради, розширено і постійно поповнюється сайт міської ради. Населення територіальної громади систематично інформувалося про діяльність міської ради, її виконкому. Після попереднього повідомлення в газеті “Маяк” на сайті міської ради, з метою залучення громади міста до обговорення та внесення своїх пропозицій, оприлюднювались проекти рішень міської ради і виконавчого комітету, які є регуляторними актами. Також на сайті розміщались інші новини міської ради. Для членів громади, які не мають доступу до мережі інтернет та не виписують газету “Маяк” у приміщенні міської ради на інформаційній дошці розміщуються рішення виконкому і міської ради та інша інформація щодо роботи міської ради.

Заступник міського голови
І.В.Коваленко


Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.