Рекомендовать Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Пріоритетні питання у галузі земельних відносин

Опубликована 12-09-2012, 14:32 в розділ Офіційний Богодухів » Держкомзем
  • 0

Упродовж року державні реєстратори Управління видали 639 державних актів на право власності на земельні ділянки. Визначено кадастрові номери на 2370 земельних ділянок. Окрім цього, в районі зареєстровано 439 договорів оренди. Для здійснення цивільно-правових угод фахівці Управління видали громадянам 384 витягів з Поземельної книги та проставлено 316 відміток про перехід права власності.

У рамках Проекту «Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру», який реалізується коштом позики Світового банку в районі безкоштовно  вже виготовлено близько 2000 актів на кормові угіддя взамін сертифікатів власникам земельних часток (паїв). Найближчим часом вони будуть видані громадянам. Ще близько 2,5 тисяч державних актів знаходяться у стадії розробки.

На виконання Указу Президента України №01-15/7433 та доручення Голови Харківської ОДА М. Добкіна Управлінням ведеться постійна роз’яснювальна робота серед орендарів земельних ділянок щодо необхідності збільшення орендної плати громадянам-власникам земельних часток (паїв). У поточному році укладені понад 400 договорів оренди земельних паїв. Це такі господарства, як СФГ «ДОН», СТОВ Колос-АС, ПСП ім. Шевченка,ФО-П Білуха та  ФГ «Шубське».

Слід зауважити, що в цих господарствах  продовжує зростати орендна плата. У вказаних договорах вона становить 3 відсотки від нормативної грошової оцінки землі та складає понад 3000 грн. за пай.

Хотілось ще раз акцентувати увагу, що питання збереження родючості земель надзвичайно актуальне для аграрної Харківщини.

На жаль, найчастіше сільгоспвиробники використовують землю, дбаючи, перш за все, про власні бізнес-інтереси, роблять ставку на товар, який дасть високий прибуток, не замислюючись про збереження якості ґрунту.

З 2013 року відповідно до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження родючості ґрунтів» на сільгоспвиробників, які використовують земельні ділянки без необхідних проектів обґрунтування сівозмін, накладатимуться штрафи. Розробляється проект наукового обґрунтування сівозмін на 18 – 20 років.

Актуальним залишається питання, що виникло в результаті ухвали Кабінетом Міністрів України 5 серпня 2009 року постанови № 844 «Деякі питання реалізації права власності на землю громадянами України у 2009 році», 21 жовтня 2009 року постанову № 1112 «Про додаткові заходи щодо безоплатних оформлення та видачі громадянам України державних актів на право власності на земельні ділянки». Багато громадян у 2009 році подали документи до місцевих рад для безоплатної приватизації присадибної земельної ділянки. Фінансування робіт здійснювалося з коштів Стабілізаційного Фонду. У 2010-2011 роках коштів Стабілізаційного Фонду для здійснення заходів з безоплатних оформлення та видачі громадянам України та фінансування на проведення робіт з безоплатної приватизації земельних ділянок не було передбачено. Наразі питання залишається відкритим.

Щодо новин законодавства, 19 серпня 2012 року набрав чинності Закон України від 05.07.2012 р. № 5077-VI “Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо порядку проведення земельних торгів у формі аукціону”.  Закон також передбачає, що продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них має здійснюватися виключно на земельних торгах, крім випадків, передбачених Земельним кодексом. З цього приводу Голова Держземагентства України Сергій Тимченко зазначив: «Ми розробили уніфіковані, зрозумілі та прозорі правила проведення земельних аукціонів, які будуть приваблювати інвесторів». Таким чином, прийнятий закон дасть змогу розблокувати проведення земельних аукціонів, сприятиме наповненню бюджетів усіх рівнів, дозволить власнику землі бути впевненим, що земельну ділянку у нього не заберуть.

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності». Розмежування земель державної та комунальної власності є важливим кроком на шляху до зміцнення місцевого самоврядування в Україні. Лише за умови розмежування буде створено матеріальну основу для належного здійснення функцій місцевого самоврядування. З моменту набуття чинності Закону всі землі в Україні будуть розмежовані без додаткових витрат Державного та місцевих бюджетів.

              

 

Н. ТОРЯНИК, 

заступник начальника Управління Держкомзему

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.