Рекомендовать Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Шановні селяни! Скористайтеся Вашим конституційним правом на землю

Опубликована 10-06-2012, 12:28 в розділ Офіційний Богодухів » Держкомзем
  • 0

«До кінця цього року в Україні передбачається остаточно завершити обмін земельних сертифікатів на державні акти усім бажаючим громадянам», - повідомив Голова Держземагентства України Сергій Тимченко.

Зваживши на те, що стати власниками землі українцям перешкоджає брак коштів на проведення землевпорядних робіт, частину цих робіт передбачається здійснити безоплатно для громадян. Фінансування планується забезпечити в рамках Проекту «Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру», який реалізується коштом позики Світового банку.

У рамках Проекту вже оформлено близько 520 тисяч актів взамін сертифікатів у 15 областях. Луганщина та Харківщина – ще дві області, де завершуються роботи з обміну сертифікатів на акти в рамках Проекту.

У Харківській області до кінця 2012 року передбачено оформити до 300 тисяч державних актів взамін 140 тисяч сертифікатів.

Сертифікат на право на земельну частку (пай) - це документ, який засвідчує лише те, що громадянин має таке право і земельна ділянка, на яку претендує власник сертифікату, не визначена, як у розмірах, так і на місцевості. Щоб реалізувати це право, необхідно в установленому порядку виготовити взамін сертифікату державний акт, який визначає місце розміщення земельної ділянки, її розміри та площу і надає право громадянину вільно розпоряджатися нею (використовувати самостійно, передати в оренду, продати, подарувати, заставити).

Проект Світового банку “Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру” діє з вересня 2006 року і на даний час підходить до завершення.

Відповідно до Проекту, роботи щодо заміни сертифікатів на державні акти проводяться на території  Богодухівського району продовжено до 30 серпня 2012 року.

Згідно із проектом, для забезпечення конституційного права громадян на землю, роботи щодо заміни сертифікатів державними актами проводилися за державні кошти.

На даному етапі розроблені Проекти організації території земельних часток (паїв) по всім реформованим господарствам району, які були направлені у сільські (селищні) ради для розгляду та затвердження на загальних зборах колишніх членів колективних сільськогосподарських підприємств.

Представники Управління неодноразово брали участь у сходах громадян, на яких проводили роз'яснювальну роботу щодо необхідності заміни сертифікатів на право на земельну частку (пай) на державні акти, переваг наявності у громадян державних актів на право власності на земельні ділянки та завершення оформлення права власності громадян на земельні ділянки іншого цільового використання. Проводились роз'яснення питань земельного законодавства щодо переваг наявності у громадян державних актів на право власності на земельні ділянки та порядку проведення відповідних робіт із землеустрою.

В цьому напрямку на сьогоднішній день активно працюють Червононивська, Хрущевомикитівська, Олександрівська, Шарівська, Петропавлівська, Крисинська, Павлівська та Сазанобаланівська  ради де вже проведені робіти з розподілу земельних ділянок між власниками сертифікатів на земельну частку (пай), а отже залився останній етап – виготовлення Державних актів.

На жаль, аналізуючи виконання завдань щодо видачі державних актів, складається враження, що окремі органи місцевого самоврядування самоусунулися від виконання покладених на них завдань. Так на сьогоднішній день зовсім не надійшло заяв від власників сертифікатів по КСП «Зарябинка» Зарябинської сільської ради, КСП «Кленівське» та ВАТ «Таверівське» Кленівська сільська рада, КСП «Зірак» та ВАТ «Ульянівське» Ульянівська та Дмитрівська сільські ради.

Частина громадян, для яких можливо безкоштовно виготоитиі державні акти на право власності на земельну ділянку в обмін на сертифікат на право на земельну частку (пай) під впливом неправильних роз’яснень щодо втрати соціальних пільг, додаткового оподаткування, додаткових витрат при укладанні договорів оренди землі, при отриманні державного акта мають хибну думку, що виготовлені акти вони можуть одержати безкоштовно після закінчення Проекту.

Хотілося б застерегти від такої помилки. Адже проектним організаціям, які виготовили державні акти, а громадяни їх не отримали, оплата з державного бюджету проводитися не буде. Тому після закінчення Проекту, щоб одержати державні акти необхідно буде сплачувати власні кошти в межах 1000-1500 гривень.

Тривалий час через високу вартість реєстрації договорів оренди земельних паїв сільськогосподарські підприємства не поспішали їх укладати та в установленому порядку реєструвати. Згідно з законодавством, право оренди земельної ділянки виникає з дня державної реєстрації договору оренди. З метою здешевлення реєстрації договорів оренди 8 липня 2010 року Верховною Радою прийнятий Закон України “Про внесення зміни до статті 20 Закону України “Про оренду землі”, відповідно до якого до 1 січня 2012 року плата за державну реєстрацію договору оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення не може перевищувати трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Це дозволить укладати договори оренди земельних паїв на тривалий термін з незначними затратами.

Щодо розміру податку на землю, то він незначний - від 10 до 30 гривень за пай у рік, тому не варто відмовлятися від отримання державного акту на право власності на земельну ділянку. Крім того, сільська рада в праві звільнити малозабезпечені сім’ї від сплати земельного податку.

При розрахунку сукупного доходу сімей для оформлення субсидій або соціальних допомог враховуються і доходи від земельної частки (паю), отриманої внаслідок розпаювання землі, незалежно від того, чи використовується земельна ділянка відповідно до сертифікату на право на земельну частку (пай), чи відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку.

Громадянам, які отримують соціальну допомогу, мають соціальні пільги, субсидії, для їх продовження після отримання державного акту необхідно звернутися до комісії по призначенню соціальних допомог, яка діє при районній раді і встановлює пільги.

У разі смерті власника сертифіката на право на земельну частку (пай), виготовлений державний акт буде списаний, тоді спадкоємцям необхідно переоформити сертифікат та замовити виготовлення державного акту, що несе за собою додаткове фінансове навантаження.

Отже, не повторіть помилок селян, які відмовилися від сертифікатів на право на земельну частку (пай), а потім роками відновлювали своє право у судовому порядку.

Відмовлятися від отримання державного акту на право власності на земельну ділянку взамін сертифікату на право на земельну частку (пай) не варто, адже земля - наше основне багатство.

Шановні селяни! Скористайтеся Вашим конституційним правом на землю.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.