Рекомендовать Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Сергій Тимченко: Земельні ресурси України є унікальними і привабливими для інвесторів

Опубликована 11-05-2012, 16:20 в розділ Офіційний Богодухів » Держкомзем
  • 0

– Земельні ресурси України дійсно є унікальними і привабливими для інвесторів. Сьогодні одним із пріоритетних завдань українського Уряду і Президента України Віктора Януковича є завершення земельної реформи, а також забезпечення встановлення комфортних і прозорих правил земельних відносин, задля залучення інвестицій в аграрний сектор України, – зазначив Голова Держземагентства України Сергій Тимченко під час виступу про земельну реформу і її вплив на інвестиційний клімат на Українському інвестиційному саміті в Grange St Paul’s Hotel у Лондоні.

 

Крім того, керівник земельного відомства розповів представникам світової бізнес-еліти про те, що в кінці цього року очікується прийняття доленосного Закону “Про ринок земель”, яким буде знято мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення. Цей законопроект уже прийнятий парламентом у першому читанні.

 

Відповідно до нього набувачами земель сільгосппризначення можуть бути тільки фізичні особи - громадяни України, територіальні громади та держава. Іноземні громадяни та будь-які юридичні особи зможуть використовувати сільськогосподарські землі на правах оренди. При цьому навіть у разі відчуження власником земельної ділянки другій особі – всі раніше укладені договори оренди зберігатимуть свою силу.

 

Обмеження по власності громадян планується встановити на рівні 100 гектарів на людину, а для оренди – 100 тис. гектарів на одного орендаря. Ці норми проекту законодавчого акта віддзеркалюють уявлення українського суспільства про неприпустимість надмірної концентрації земельної власності і монополізації ринку оренди.

 

Доступ інвесторів до українських чорноземів здійснюється переважно шляхом укладення з державою або селянами-власниками договорів оренди. Максимально можливий строк дії договорів обмежується українським законодавством 50-річним терміном. На практиці в сільськогосподарських орендних відносинах домінують короткострокові (до 5 років) та середньострокові (до 10 років) договори, а довгострокові (від 10 до 50 років) договори мають тенденцію до щорічного збільшення.

 

У 2011 році середня орендна ставка за 1 гектар землі по Україні склала близько 30 євро. У 2012 році ця ставка підніметься майже вдвічі у зв'язку із збільшенням коефіцієнта нормативної грошової оцінки в 1,756 раза. Загалом інститут оренди в Україні є досить розвиненим, звичним і комфортним як для селян, так і для інвесторів. Доказом цьому - темпи формування банків землекористування вітчизняними агрохолдингами, що доходять до 300 - 500 тис. гектарів.

 

– Законодавство не вимагає обов'язкового нотаріального посвідчення таких договорів, проте придбане право оренди підлягає державній реєстрації. Ми розуміємо, що нинішня процедура реєстрації договорів є недосконалою і викликає низку нарікань. Уже цього року очікується, що вступлять у силу законодавчі акти щодо кадастру та реєстрації прав, які суттєво спрощують і прискорюють існуючу процедуру реєстрації договорів оренди і покликані повністю зняти всі незручності цих процедур, – підкреслив Сергій Тимченко.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.